کد خبر : 9134
تاریخ انتشار : شنبه 18 مارس 2023 - 18:38

مدیر عامل شرکت آبادگران ایران عنوان کرد؛

۱۱ پروژه گردشگری و ۴۲ واحد اقامتی در سایت کوهسنگی

۱۱ پروژه گردشگری و ۴۲ واحد اقامتی در سایت کوهسنگی
مدیر عامل و نائب رییس هیئت مدیره شرکت آبادگران ایران با اشاره به اینکه مهم‌ترین رکن تحول ما تبدیل شرکت به یک مجموعه اثرگذار در حوزه اقامتی و گردشگری است، گفت: در راستای اصلاح ساختاری مجتمع آبادگران، درآمدها نسبت به سال گذشته 60 درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ مصطفی شریف، مدیرعامل و نائب‌رئیس هیئت مدیره شرکت آبادگران ایران در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل شرکت آبادگران برگزار شد، گفت: شرکت آبادگران ایران شرکت بورسی بوده که ۵۲ درصد سهام آن متعلق به سازمان تامین اجتماعی و ۴۸ درصد در اختیار مردم در بورس است.

وی بیان کرد: زمانی که سال گذشته در شرکت آبادگران مستقر شدم یک ماه را به مطالعه و بررسی شرایط، مشکلات، آسیب‌ها و پروژه‌های شرکت اختصاص دادم که نتیجه آن برنامه تحول شد و امروز به همه اهداف برنامه تحول در سال ۱۴۰۱ رسیدیم که مسیر تحول در سال ۱۴۰۲ نیز ادامه دارد.

تبدیل آبادگران به مجموعه اثرگذار گردشگری
شریف با بیان اینکه مهم‌ترین رکن تحول ما این بوده که شرکت به یک مجموعه اثرگذار در حوزه اقامتی و گردشگری تبدیل شود، عنوان کرد: در سال‌های گذشته نقش ساخت مجتمع‌های اقامتی و گردشگری کمرنگ بوده است، بنابراین استراتژی ما این شد که شرکت وارد بازار حوزه گردشگری و اقامتی شود و از آن سهم بگیرد.

مدیرعامل و نائب‌رئیس هیئت مدیره شرکت آبادگران ایران خاطرنشان کرد: شرایط شرکت در سال گذشته در همین زمان در حوزه اقتصادی و مالی ۷۵۰ میلیون تومان سود ناخالص و حجم زیادی از مطالبات معوقه بود.

اصلاح ساختار و حاکمیت مجتمع آبادگران
مدیر عامل شرکت آبادگران ایران به مشکلات مجتمع آبادگران اشاره و ابراز کرد: در حوزه حاکمیت، ساختار شرکت قدیمی و ضعف شدیدی در حوزه بهره‌برداری و ساختار‌های موازی وجود داشت. در حوزه حقوقی نیز پرونده‌های بلاتکلیف متعددی وجود داشت و بخشی از حقوق شرکت استیفا نشده بود. در حوزه اجتماعی نیز مردم به خصوص در پروژه مجتمع کوهسنگی گلایه‌هایی داشتند و در همین راستا ساختار و حاکمیت شرکت اصلاح شد.

شریف اضافه شدن بخش IT، حقوقی، اقتصادی، بازار سرمایه و بهره‌برداری به ساختار را از جمله اقدامات اصلاحی این مجموعه دانست و گفت: هیئت امنایی که به شکل موازی شکل گرفته بود، منحل شد و متخصصان نیز به شرکت اضافه شدند‌. آیین‌نامه‌ها نیز اصلاح و نظام بهره‌برداری ایجاد شد.

مدیرعامل و نائب‌رئیس هیئت مدیره شرکت آبادگران ایران افزود: در حوزه اجتماعی به ویژه پروژه کوهسنگی همکاری نزدیکی با نهاد‌های نظارتی و پلیس داشتیم و دوربین‌های مداربسته نصب شد. در حوزه عمرانی مهم‌ترین کار ساخت فودکورت صخره و حل مسائل با شهرداری، مسکن و شهرسازی و اجرای طرح نوسازی در مجتمع کوهسنگی بود. در حوزه IT سامانه‌های جدیدی ایجاد شده و طرح هوشمندسازی مجتمع را آغاز کردیم. پروژه زیرساخت و شبکه فیبر نوری نیز آغاز شده است.

شعبه حقوقی ویژه پرونده‎های آبادگران اختصاص داده شده است

وی اضافه کرد: در حوزه حقوقی با ایجاد مدیریت و کمیته حقوقی به پرونده‌های خصوصی و استیفای حقوقی و بیت المال ورود کردیم. یکی از مهم‌ترین پرونده‌ها با سازمان مسکن و شهرسازی بود که از ما در زمینه تغییر کاربری شکایت شده بود که مسئله حل شد.

وی گفت: شرکت در یک سال گذشته در تمامی دادگاه‌ها رای مثبت گرفته است. منابع طبیعی در پروژه گلستان ادعای مالکیت کرده بود که رای گرفتیم. ادعای برخی مالکان واحد‌های اقامتی در زمینه سهم داشتن در مشاعات نیز حل شد.

مدیرعامل و نائب‌رئیس هیئت مدیره شرکت آبادگران ایران اظهار کرد: به دلیل تسریع در فرآیند رسیدگی و تعدد موارد ملکی پرونده های آبادگران در شعبه حقوقی ویژه رسیدگی می شود. تعیین تکلیف دارایی‌های مشارکتی نیز انجام شده که در برخی ساختمان‌ها سهم‌هایی داشتیم که استیفا نشده بود و تعیین تکلیف شد.

شرکت آبادگران ۴ دارایی ملکی اصلی دارد
شریف با بیان اینکه شرکت آبادگران در حال حاضر ۴ دارایی ملکی اصلی دارد، عنوان کرد: این املاک شامل سایت کوهسنگی، سایت گلوگاه در مازندران، پروژه آرامش در قاسم‌آباد و زمین بند گلستان با نام پروژه گلستان است.

مدیرعامل شرکت آبادگران ایران اظهار کرد: ۱۱ پروژه گردشگری در سایت کوهسنگی تعریف کردیم که تاکنون ۵ مورد تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری منعقد شده و ۳۰۰ میلیارد تومان جذب سرمایه داشته است. پیگیری اعتبارات بانکی برای سایت کوهسنگی نیز از دیگر اقدامات بود که به زودی از بانک رفاه اعتباری را دریافت خواهیم کرد.

۱۱ پروژه گردشگری و ۴۲ واحد اقامتی در سایت کوهسنگی
وی ادامه داد: در حال حاضر شرکت آبادگران ۴۲ واحد اقامتی در سایت کوهسنگی دارد که وظیفه ماست تمام واحد‌های اقامتی ذیل قاعده و سیستم هتلداری قرار گیرند.

شریف خاطر نشان کرد: ما در آبادگران منزل مسکونی نداریم، تمام برج‌ها جز بخش اداری هتل‌آپارتمان و واحد اقامتی هستند. هزینه اقامت در این واحد‌ها شبی ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان است. این مجتمع ۲۹۰ واحد اقامتی داشته که اکنون ۴۲ واحد اقامتی دارد که امیدواریم تا پایان سال آینده تمامی واحد‌های موجود در آبادگران ذیل ضوابط هتلداری قرار بگیرند.

شریف بیان کرد: در خصوص زمین گلستان و آرامش در راستای سیاست مولدسازی دارایی‌ها و با عنایت به اینکه این دو پروژه بالغ بر ۱۰ سال متوقف است، در هیئت مدیره شرکت فروش این دو پروژه مصوب شد که با دو خریدار رایزنی داشتیم و به مراحل پایانی خود رسیده است. بعد از فروش، درآمد حاصل از آن صرف سرمایه‌گذاری در حوزه اقامتی‌سازی می‌شود.

مدیرعامل و نائب‌رئیس هیئت مدیره شرکت آبادگران ایران خاطرنشان کرد: در خصوص پروژه گلوگاه ۷۷ هکتار زمین در کنار خلیج گرگان در ۸ قطعه داریم. یک قطعه ساخته شده، این قطعه ۳۳ واحد اقامتی دارد که ۳۰ واحد را به یک شرکت تهرانی واگذار کردیم و منجر به درآمد خوبی برای ۳ سال آینده ما خواهد شد. برای مابقی قطعه‌ها پروانه ساخت دریافت کردیم و در جست‌وجوی سرمایه‌گذار هستیم. ساخت اسکله در این بخش نیز در سال آینده در دستور کار ما قرار دارد.

افزایش ۶۰ درصدی درآمد مجتمع آبادگران
شریف گفت: در حوزه مالی در سال جاری ۶۰ درصد افزایش درآمد‌ها را نسبت به سال گذشته داشتیم. وصول مطالبات نیز نسبت به سال گذشته ۸ برابر شده و از ۱۳۵ میلیون تومان به یک میلیارد و ۴۰ میلیون تومان رسیده است. در حوزه سود حداقل سود سال گذشته را در سال تحولی سال ۱۴۰۱ محقق کردیم. در سال آینده حداقل ۱۰ برابر سال جاری درآمد خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین برنامه ما در سال آینده پیگیری استراتژی فعال بودن در خوزه گردشگری و اقامتی‌سازی است، تصریح کرد: ما مولدسازی را در سه ماه اول سال آینده تعیین تکلیف خواهیم کرد. تجدید ارزیابی دارایی‌ها را آغاز کردیم. اجرای پروژه جدید را در دستور کار داریم و می‌خواهیم وارد استان دیگری شویم. افتتاح پروژه هتل در سایت کوهسنگی که ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و همچنین مجتمع تجاری، فرهنگی و ورزشی در این سایت را در سال آینده افتتاح خواهیم کرد. مجدانه پیگیر اخذ سند پروژه کوهسنگی نیز ث هستیم. فعال‌سازی اراضی باقیمانده در گلوگاه و افتتاح ۱۱ بسته گردشگری در سایت کوهسنگی از دیگر برنامه‌های ما برای سال آینده است.

پایان پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />