تاریخ انتشار : دوشنبه 13 دسامبر 2021 - 15:02

رئیس پژوهش و فناوری شرکت گاز استان سمنان:

پژوهش مداری تصمیمات سازمانی نقش سازنده ای در ارتقای بهره وری دارد

پژوهش مداری تصمیمات سازمانی نقش سازنده ای در ارتقای بهره وری دارد
هدف از اجرای این پژوهش بررسی وضعیت موجود سبک رهبری و رابطه آن با ساختار سازمانی و فرهنگ سازمانی شرکت گاز استان سمنان و ارائه راهکارهای عملیاتی است.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ محمد مستخدمین حسینی رئیس پژوهش و فناوری شرکت گاز استان سمنان از برگزاری جلسه ارائه نتايج پروژه انجام شده با عنوان « بررسی وضعیت سبک رهبری در شرکت گاز استان سمنان و رابطه آن با ساختار سازمانی و فرهنگ سازمانی» با حضور اعضای هیئت مدیره و شورای پژوهش این شرکت خبر داد.

وی با بیان اینکه این کار پژوهشی توسط دانشگاه علامه طباطبایی انجام شده است، گفت: با توجه به اهمیّت متغیرهای مورد نظر در ارتقای خلاقیت و نوآوری و چابکی سازمانی در شرکت گاز استان سمنان و نقش سازنده آن در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و ارتقای بهره وری سازمانی و پژوهش مداری تصمیمات سازمانی، در این تحقیق در پی پاسخ به سؤالات کلی با روش های تحقیق مشخص و الگو و مدل تئوریک نتایج ارزشمندی حاصل شده است.

رئیس پژوهش و فناوری شرکت گاز استان سمنان با اشاره به جامعه آماری و نتیجه این پژوهش گفت: جامعه آماری در این پروژه شامل کلیه مدیران، کارکنان و کارشناسان شاغل در شرکت گاز استان سمنان بوده اند که تمامی امور اداری، سازمانی و شهرستان ها برطبق روش سرشماری برگزیده شده اند؛ نتایج حاصله از توصیف داده ها نشان داد سبک رهبری غیرآمرانه، مشارکتی، مشاوره ای و تفویضی در شرکت رواج دارد.

وی در پایان با اشاره به کاربردی بودن این پروژه در صنایع نفت و گاز، گفت: رفتار سازماني، در پي يافتن روش هاي علمي و کاربردي، با هدف افزايش کارآمدي و اثربخشي کارکنان در سازمان است. فرهنگ سازماني و پيشرفت شغلي با عواملي همچون عدالت سازماني، تحول سازمانی، بهره وري و اثربخشي، سبک رهبري، کاهش جابجايي، رضايت شغلي و يادگيري سازماني مرتبط است؛ موارد فوق، اهميت اين دو موضوع را بيش از پيش به ويژه در شرکت گاز و نفت ایران نمايان مي سازد.

پایان پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />