تاریخ انتشار : دوشنبه 22 نوامبر 2021 - 11:26

شهردار مشهد الرضا(ع)؛

پروژه های شهری باید دارای پیوست مناسب سازی برای معلولان باشند

پروژه های شهری باید دارای پیوست مناسب سازی برای معلولان باشند
ارجائی گفت: ما برمناسب سازی فضاهای شهری جهت تسهیل دسترسی معلولان به فضاهای شهری تاکید داریم، لذا از این پس پروژه هایی که به این موضوع تو جه نکنند، بودجه دریافت نخواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ سید عبدالله ارجائی، شهردارمشهد الرضا(ع) در جلسه شورای معاونین در خصوص اهمیت «شهرهمگان»، افزود: بیش از ۱۵ درصد جامعه را معلولان عزیز تشکیل می دهند اما در شهر حضور معلولان را نمی بینیم، چرا؟ زیرا شهر برای حضور این عزیزان آماده سازی نشده است.

وی با بیان اینکه شهر باید برای حضور و فعالیت معلولان مناسب سازی و آماده شود، اظهارکرد: برای تحقق این هدف نگاه ها به حوزه معلولان باید تغییر کند، زیرا اگر نگاه ها به این حوزه عوض شود و همه خود را مسئول بدانند، بخش زیادی از مشکلات حل می شود.

شهردارمشهد الرضا(ع) تصریح کرد: آماده شدن شهر برای حضور بیشتر معلولان عزیز تنها با یک اداره با نام شهرهمگان حل نمی شود، بلکه این موضوع باید برای همه بخش های مدیریت شهری اولویت باشد.

ارجائی ادامه داد: برهمین اساس از حوزه های مختلف از جمله معاونت شهرسازی، عمران، حمل ونقل و ترافیک، خدمات شهری، فرهنگی و..می خواهیم که در اجرای پروژه هایشان نگاهی ویژه به معلولان داشته باشند.

وی با بیان اینکه اگر جمعیت شهر را ۳میلیون نفر در نظر بگیریم حدود ۴۵۰ هزار معلول عزیز در این شهر زندگی می کنند، خاطرنشان کرد: این جمعیت زیادی است که سهم آنها از شهر باید مورد توجه ویژه قرار گرفته شود.

شهردارمشهد الرضا(ع) گفت: لذا با توجه به اهمیت موضوع از معاونت برنامه ریزی می خواهم که کد بودجه هیچ پروژه شهری را باز نکنند مگر اینکه پیوست مناسب سازی آن برای معلولان دیده شده باشد.

ارجائی افزود: اگر قرار است بوستان و فضای سبز و یا پروژه عمرانی اجرا و یا اتوبوسی برای ناوگان اتوبوسرانی خریداری شود باید پیوست مناسب سازی داشته و نیازهای معلولان عزیز در آنها مورد توجه قرار گرفته شود در غیر اینصورت کد بودجه ای آن باز نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه نگاه ها در شهرداری باید معطوف به مناسب سازی فضاهای شهری برای معلولان شود، اظهارکرد: این نگاه باید در ستاد، معاونت ها، مناطق، سازمانها و شرکت های تابعه شهرداری مشهد وجود داشته باشد، لذا در هر معاونت رابطی برای پیگیری و هماهنگی امور با اداره شهر همگان مشخص شود که معتقدیم باید ازمیان خود معلولان عزیزانتخاب شوند.

ارتباط مدیران شهری با مردم تقویت شود

شهردارمشهد الرضا(ع) در ادامه گفت: اکنون فصل بودجه ریزی فرا رسیده و بخشنامه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری به همه بخش ها ابلاغ خواهد شد؛ لذا از همکارانم می خواهم تا در بحث بودجه ریزی اهتمام کنند.

ارجائی با تاکید براینکه ضابطه ها باید به نفع مردم تغییرکند، افزود: همه ما برای خدمت به مردم بر سرکار هستیم و باید در خدمت رسانی به آنها تلاش کنیم .

وی اضافه کرد: برهمین اساس از همه مدیران شهرداری می خواهم ملاقات عمومی با مردم را در روز و ساعت مشخصی برگزار کرده و مطالبات مردم را بشنوند و آن را جدی بگیرند .

شهردارمشهدالرضا(ع)تصریح کرد: حرف و مطالبات مردم باید جدی گرفته شده و مسئولان دفاتر و روابط عمومی ها خود را ملزم به پیگیری آنها بدانند و اگر مشکلات مردم و مطالباتشان مربوط به شهرداری نیست، آنها را توجیح کنند.

ارجائی با بیان اینکه مدیران ارتباط خود در فضای مجازی را با مردم تقویت کنند، تاکید کرد: از زمان تصدی شهرداری مشهد، ارتباطم با مردم در فضای مجازی خوب بوده و شبی ۲۵۰تا ۳۰۰ پیامی که در صفحات شخصیم از سوی مردم دریافت می کنم را پاسخ می دهم .

وی گفت: از این میان، پیام هایی را که قابلیت پیگیری دارند، برای معاونان و بخشی را نیز برای حوزه شهردار ارسال می کنم و آنها را تا رسیدن به نتیجه پیگیری خواهم کرد.

شهردارمشهد الرضا(ع) افزود: برهمین اساس به معاونان، شهرداران مناطق و مدیران شهری توصیه می کنم در صفحات شخصی خود در فضای مجازی این کار را انجام داده و پاسخ مطالبات مردم را بدهند تا مشکلات کوچک مردم میان کارهای بزرگ گم نشده و بی پاسخ نماند.

پایان پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />