تاریخ انتشار : چهارشنبه 17 مارس 2021 - 12:16

رئیس سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی مطرح کرد؛

پرداخت تسهیلات مالی برای مهندسان، نظام مهندسی از سال ۱۴۰۰

پرداخت تسهیلات مالی برای مهندسان، نظام مهندسی از سال ۱۴۰۰

یکی از معضلات سازمان مهندسی کمبود مهندس ناظر است بر این اساس یکی از دستور العمل های هیئت رئیسه جدید رفع این معضل است. بیش از ۱۵ درصد پروانه هایی که در استان صادر می شود متعلق به شهرستان ها است.

به گزارش خبرنگار سایه خاوران؛ رئیس سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه وظیفه حراست، صیانت از مجموعه است و حراست سازمان مهندسی بیش از ۱۰ سال است که در سازمان مشغول به فعالیت است، ادامه داد: یکی از دغدغه های جامعه مهندسین  بحث تسهیلات مالی است و با توجه به گردش مالی حسابهای سازمان، با بانک مسکن صحبتی مبنی بر اینکه هر ماه ۵۰ نفر به بانک جهت دریافت تسهیلات معرفی شوند همچنین صحبت های فراوانی با بانک های طرف قرارداد هم داشتیم و مقرر شد از ابتدای سال آینده ماهانه حدود ۴۰۰ نفر مهندس را به بانک جهت دریافت تسهیلات معرفی کنیم.

امیر هوشنگ انصاری در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک حلول ماه شعبان گفت:یکماه از شروع به کار هیئت رئیسه جدید می گذرد و در این مدت جلساتی با مقامات مختلف در جهت اصلاح قانون نظام مهندسی صورت پذیرفته است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی با بیان اینکه در این مدت تصویب تعرفه مهندسین داشتیم؛ گفت: تعرفه برای مهندسین در سال های گذشته به صورت افزایش ها سالانه بوده اما امسال بر اساس مبحث دوم مقررات ملی ساختمان و طبق جدول شماره ۱۰ و۱۱ تعرفه بر اساس هزینه ساخت مشخص می شود که امسال مبنای آنچه در نظام مهندسی ارائه شد اعلام تعرفه بر مبنای جدول ۱۰ و ۱۱ می باشد.

انصاری اظهار داشت: در حوزه سازمان مهندسی یک چارچوب آموزشی داریم که در حوزه های مختلف وبینارهایی برگزار می شود تا مهندسین با موضوعات روز آشنا شوند و ما در بحث آموزش برنامه ریزی زیادی کردیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی با اشاره به برخی از مشکلات این سازمان، گفت: برخی از مشکلات ما در ساختمان ها به حوزه نیروهای اجرایی برمی گردد که در این مورد فنی و حرفه ای باید آن را رفع کند، متاسفانه نیروی کار آموزش دیده در حوزه های مختلف ساختمانی کم است.

وی با بیان اینکه “فرآینده نظارت مضاعف بر مهندسان را در سازمان نظام مهندسی داریم”؛ تصریح کرد: مهندسین مکلف به گزارش مرحله ای را در کارتابل خود وارد هستند و اگر مهندسی در انجام وظایف خود قصور کند قطعا با او برخورد می شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی گفت: در سطح استان ۲۴ نمایندگی فعال که زیر مجموعه سازمان نظام مهندسی هستند، وجود دارد. ۴۰ هزار نفر اعضای سازمان مهندسی استان می باشند.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۵ درصد پروانه هایی که در استان صادر می شود متعلق به شهرستان ها است؛ افزود: پیش بینی شده که تمامی طراحان در دفاتر مهندسی عضو‌ شوند که این کار پیشبرد شایانی در ارائه خدمات داشته است همچنین پرونده های ارجاعی به شعبه حل اختلاف هم در سال جاری داشتیم که رسیدگی شده است‌.

انصاری در خصوص آموزش در سال جاری بیان کرد: در حوزه آموزش در مقایسه با تمام نظام مهندسی های کشور در بحث کمی و کیفی متفاوت بودیم، کل فرآیند های آموزشی را به صورت الکترونیکی انجام شد. به ۱۴ هزار نفر ساعت مهندس در سال جاری آموزش داده شد وهمچنین ۱۶ وبینار در سال جاری بر اساس مقررات جدید برگزار گردید که به نوعی خدمات اصلی سازمان را در زمینه آموزش انجام داده باشیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی از آموزش بالغ بر هزار دوره در سال جاری خبر داد و افزود:  با ۱۰۰ مهندس در رشته های ۷ گانه همکاری کردیم که نیازهای روز مهندسین بود.

/فهیمه صدقی

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />