کد خبر : 8500
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 10 نوامبر 2022 - 9:33

مدیر عامل شرکت پارت صنعت پولاد ایرانیان مطرح کرد؛

«پارت صنعت پولاد ایرانیان» به دنبال ارتقای بهینه سازی صنعت ساختمان است

«پارت صنعت پولاد ایرانیان» به دنبال ارتقای بهینه سازی صنعت ساختمان است
قنبری گفت: : در اجرای اتصالات سازه مشهدی که سیستم مهار بند آن بعد از اجرای اسکلت انجام می شود، آسیبی به صورت موقت به این سازه وارد می کند که ارتقای کیفیت اتصالات را می طلبد.

به گزارش پایگاه خبری سلایه خاوران؛ رضا قنبری، مدیر عامل شرکت پارت صنعت پولاد ایرانیان در حاشیه برگزاری نشست طراحی اتصالات در سازه های فولادی در گفتگو با ابراز کرد: شرکت پارت صنعت پولاد ایرانیان با هدف تاثیر گذاری بهینه بر صنعت ساختمان سمینار یکروزه ای را برگزار کرده است‌.

وی ابراز کرد: آهن متریالی است که با استاندارد و کیفیت بالا می‌توان تهیه کرد و خریداری کرد. اجرای اتصالات و جوشکاری بر روی فلزی که از کارخانه با کیفیت می توان دریافت کرد، دارای ضعف هایی به خصوص در شهر مشهد است.

عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان اظهار کرد: من به عنوان مهندس پایه دو نظام مهندسی پایداری و حراست از منابع کشور و دقت، کیفیت و نگهداری از جان انسان ها را وظیفه صنفی و شغلی خود می دانم؛ بر همین اساس یکی از دغدغه های مجموعه ما انجام کار به صورت مهندسی است.

قنبری خاطر نشان کرد: در اجرای اتصالات با توجه به سازه مشهدی یا سازه فلزی و دیوار برشی بتنی که سیستم مهار بند آن بعد از اجرای اسکلت انجام می شود، آسیبی به صورت موقت به این سازه وارد می کند و کنترل کیفیت در بالادست تقریبا ناممکن است.

وی افزود: بر همین اساس در این زمینه بحث جدی داشتیم که بتوانیم کیفیت این اتصالات را برای جلوگیری از آسیب های کلی بهبود ببخشیم.

مدیر عامل شرکت پارت صنعت پولاد ایرانیان بیان کرد: به همین جهت در این همایش اساتید ارزشمندی از تهران دعوت کردیم تا بتوانیم برای گروه های مشاور و طراحی که در مشهد کار طراحی را انجام می دهند، این انتقال اطلاعات یادآوری و مقایسه و آموزش را ترویج دهیم.

تاثیر ساختمان سبز بر صرفه جویی انرژی
وی در خصوص رونمایی از ساختمان سبز در این سمینار گفت: سرو سبز یک رده ساختمانی در ارتباط با مصرف انرژی و نگهداری انرژی است که موضوع آن از طرف مرکز تحقیقات راه و مسکن و شهرسازی مطرح شد.

مدیر عامل شرکت پارت صنعت پولاد ایرانیان ابراز کرد: مفتخریم که توانستیم به عنوان اولین ساختمان در ایران گواهی سرو سبز را دریافت کنیم.

وی گفت: این ساختمان در منطقه دندانپزشکان در مرحله طراحی، پیاده سازی و اجراست و امیدواریم با این طرح در منابع اصلی کشورمان صرفه جویی صورت گیرد و ترویجی برای اجرای ساختمان هایی با این سیستم باشد‌.

لزوم تغییر دیدگاه مهندسین طراح و ناظر
قنبری تاثیرگذاری روی دیدگاه مهندسین طراح و ناظر را چشم انداز این همایش عنوان کرد و گفت: این وظیفه اجتماعی انجمن است و ما دنبال تحقق آن هستیم.

مدیر عامل شرکت پارت صنعت پولاد ایرانیان ابراز کرد: امید است نظام مهندسی از این نگاه در جامعه مهندسی حمایت کند. اجرای سیستم سرو سبز منجر به تخفیف در تعرفه های نظام مهندسی و در نهایت صرفه جویی انرژی می شود.

قنبری به مزایای اجرای طرح ساختمان سبز اشاره و خاطر نشان کرد: اگر همراه با تعرفه های تشویقی باشد، کارفرمایان بسیاری سراغ این سیستم می آیند که خود برگشت هزینه و سرمایه است.

مدیر عامل شرکت پارت صنعت پولاد ایرانیان گفت: این شرکت به عنوان یکی از شرکت‌های جهان و موفق در زمینه ساخت انواع سازه های فلزی، صنعتی و شهری در مسیر دستیابی به چشم انداز سازمان به منظور ارتقای کیفیت محصولات، افزایش رضایت ذینفعان، رشد بهره وری و بهبود مداوم در اثربخشی سیستم مدیریت کیفیت، سیاست های کیفی خود را بر اساس الزامات قانونی مرتبط با صنعت سازه های فولادی کشور و الزامات مشتری، طرح ریزی می کند‌.

قنبری ابراز کرد: شرکت پارس صنعت فولاد ایرانیان مفتخر است با بهره گیری از تجارب مدیران ارشد و موفق ایران در زمینه ساخت و نصب قطعات ماشین سازی و استراکچر های فلزی مشتمل بر سوله های صنعتی و نیز برج های مسکونی تجاری در تناژ سبک و سنگین فعال می باشد.

وی ارتقاء کیفیت محصولات از طریق تامین مواد اولیه مناسب، استفاده از تجهیزات و ابزار الات پیشرفته، به کارگیری روش های مدیریتی و آموزش مداوم، ارتقاء رضایت مشتریان، افزایش ظرفیت تولید و کاهش بهای تمام شده محصول از طریق کاهش ضایعات و دوباره کاری، تعهد به رعایت مقررات و آیین نامه های ملی و بین المللی مرتبط با سازمان صنعت سازه های فولادی را سیاست و برنامه های این شرکت عنوان کرد.

عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان در پایان یاداور شد: این همایش با حمایت معنوی سازمان نظام مهندسی، دبیرخانه دائمی فناوری های ساختمان، انجمن صنفی کارفرمایی مهندسان عمران خراسان رضوی، دفتر منطقه ای شمال شرق، مرکز تحقیقات مسکن و شهرسازی و نظام مهندسی و انجمن سازه های فولادی ایران برگزار شده است. در سمینار طراحی اتصالات در سازه های فولادی مطرح شد؛
پروژه هایی که با پیچ و مهره سالم کار شدند در ایران محدود هستند/ اثر بخشی ساختمان سبز بر محیط زیست

شرکت پارت صنعت پولاد ایرانیان سمینار طراحی اتصالات در سازه های فولادی را سه شنبه در هتل پردیسان برگزار کرد.

سمینار طراحی اتصالات در سازه های فولادی با حضور اعضای نظام مهندسی کشور و اساتید و متخصصان این حوزه به همت شرکت پارت‌ صنعت پولاد ایرانیان سه شنبه در هتل پردیسان برگزار شد.

در این نشست دکتر فنایی عضو هیئت مدیره انجمن سازه های فولادی ایران و عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، علیرضا ملکی مدرس دوره های طراحی و تصمین کیفیت سازه برنده طرح اول فولادی کشور، دکتر سارا آتشی رییس دفتر منطقه ای شمال شرق مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی، ایمان شکیبا پور عضو کمیسیون تخصصی عمران سازمان نظام مهندسی ساختمان، مهدی فریدونی عضو انجمن سازه های فولادی ایران و مدیر شرکت ایران توحید و مهندس محمدرضا مهردوست عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان حضور داشتند.

قنبری مدیر شرکت پارت صنعت پولاد ایرانیان در ابتدای همایش گفت: در انجمن پارت صنعت فولاد ایرانیان معتقدیم مهندسان به‌عنوان رهبران جهانی باید نگاه ویژه به بهتر شدن کیفیت زندگی داشته باشند.

وی ابراز کرد: طراحی یکی از دل نگرانی های این انجمن است؛ چرا که در تفکر و ذهنیت های مهندسی حرف اول را می زند.

مدیر عامل شرکت پارت صنعت پولاد ایرانیان ابراز کرد: نگاه ما این است که برای کارآفرین نقش شریف را داشته باشیم تا یک پیمانکار و این حس را به آن ها القا کنیم که در پروژه ها در کنار آن ها حضور داریم.

عضو سازمان مهندسی ساختمان خاطر نشان کرد: سیاست ما بهره گیری از اصول مهندسی و استفاده از نقشه های سه بعدی به منظور جلوگیری از اتلاف و ارائه کیفیت بهتر است.

موضوع نگران کننده سازه های مشهدی
وی افزود: سازه های مشهدی از موضوعات نگران کننده ای است که با پیگیری های بسیار از سوی نظام مهندسی، مورد توجه قرار گرفته که ورود جدی به این موضوع و پیاده کردن قانون را می طلبد.

قنبری بیان کرد: این شرکت در حال حاضر با استفاده از حضور مهندسی و تکنسین های مجرب، ضمن رعایت استانداردها و آیین نامه های معتبر امور طراحی و محاسبات ایستایی سازه ها را همراه با دفترچه محاسبات فنی و نقشه های رایانه ای ارائه می دهد.

مدیر عامل شرکت پارت صنعت پولاد ایرانیان گفت: این شرکت در راستای تحقق اهداف بلند مرتبه ایران عزیز با رویکرد فناوری های نوین ساخت و طراحی های به روز دنیا همواره در تلاش است که کیفیت را بهبود بخشد و با ارائه برنامه‌های دقیق زمانبندی، توانایی های خود را به نمایش بگذارد

در ادامه فریدونی خاطر نشان کرد: در نگاه برخی پیچ و مهره شاید اهمیت چندانی نداشته باشد، اما سلامت سازه را همین قطعه کوچک تحت تاثیر قرار می دهد که متاسفانه در این مبحث ضعف شناخت وجود دارد و شاهد هستیم در پروژه های شهرک گلبهار با یک باد به ساختمان آسیب وارد می شود.

عضو انجمن سازه های فولادی با خاطر نشان کردن اینکه پروژه هایی که با پیچ و مهره سالم کار شدند در ایران محدود هستند، افزود: در پروژه مشهد مال با آن عظمت، اما پیچ و مهره مغفول مانده بود.

وی به تشریح مبحث اتصالات پرداخت و تفاوت اتصالات اتکایی و اصطکاکی را مورد بررسی قرار داد.

مدیر شرکت ایران توحید گفت: ما در طراحی از الگوی آمریکا پیروی می کنیم اما پیچ را اروپایی استفاده می کنیم که همه واقفیم این دو تفاوت دارند و پیچ های آمریکایی پر مقاومت و بزرگتری هستند.

مواد اولیه تولید پیچ در ایران وجود ندارد
عضو انجمن سازه های فولادی ایران مشخصات ابعادی پیچ را تشریح کرد و گفت: متاسفانه مواد اولیه تولید پیچ را در ایران نداریم و از خارج وارد می کنیم.

فریدونی به معایب فورج گرم اشاره کرد و گفت: در این روش از هر مفتولی می‌توان استفاده کرد و عدم یکنواختی در ساختار و ترک سطحی که ناشی از گرم و سرد را در روی پیچ مشاهده می کنید که جایگزین آن روش فورج سرد می باشد.

وی افزود: در روش فورج گرم در هر ۲۰ دقیقه یک پیج تولید می شود اما در روش فورج سرد در هر دقیقه ۱۸۰ پیج تولید می شود که صرفه جویی اقتصادی آن مشهود است.

آتشی در ادامه به رونمایی از اولین ساختمان سبز در خراسان رضوی اشاره و ابراز کرد: افتخار نصیب ما شد که اولین ساختمان سبز کاندادی نشان سبز را در خراسان رضوی به همت و تلاش شرکت پارت صنعت پولاد ایرانیان دریافت کند‌.

وی با اشاره به اینکه از سیستم سرو سبز در اردیبهشت ماه امسال رونمایی شد، گفت: هر چند کشور با فاصله ۱۵ ساله با سایر کشورهای جهان در این زمینه ورود پیدا کرده است اما امید است پیشگام در ساختمان سبز باشیم.

رییس منطقه ای شمال شرق کشور مرکز تحقیقات راه مسکن و شهر سازی ابراز کرد: در این خصوص امکان سنجی پیاده سازی آیین نامه های ساختمان سبز کشور و سیستم های رتبه بندی ساختمان سبز در کشورهای مطرح دنیا بررسی شد.

تاثیرات ساختمان سبز بر مسائل زیست محیطی
وی با اشاره به اینکه موضوع اصلی که ساختمان سبز به آن می پردازد اثرات زیست محیطی است، بیان کرد: در توسعه پایدار باید منابع را به گونه ای بهره برداری کنیم که برای نسل آینده فرصت استفاده فراهم شود و پروژه ها به گونه ای مطرح شود که بازگشت سرمایه وجود داشته باشد‌.

آتشی با اشاره به اینکه ۸ درصد مخازن نفت جهان و ۱۶ درصد گاز جهان را دارا هستیم، افزود: اما تنها یک‌درصد از انرژی تجدید پذیر استفاده می کنیم و باید در این زمینه تامل بیشتری صورت گیرد.

رییس منطقه ای شمال شرق کشور مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی ابراز کرد: در ایران مقررات، آیین نامه ها و استانداردهای متعددی در زمینه ساختمان سبز و پایدار با هدف کاهش اثرات منفی زیست محیطی و بهداشتی ناشی از سیستم های توسعه تدوین شده است.

متولی در زمینه انرژی در ایران وجود ندارد
وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه در ایران بر خلاف اکثر کشورهای پیشرفته و در حال توسعه متولی و مسئولی در زمینه انرژی و محیط زیست وجود ندارد در قوانین نیز سردرگمی ناشی از این وضعیت نا مطلوب قابل مشاهده است.

آتشی نبود استاندارد مناسب در موضوعات مختلف به خصوص موضوعات زیست محیطی بخش ساختمان، روند کند ارتقای سطح کیفی اجرا توسط پیمانکاران به دلیل نبود آیین نامه مناسب با ضمانت اجرایی لازم، عدم نظارت دقیق در طراحی و اجرا، نیاز به سرمایه گذاری اولیه بالا و قوانین و اقدامات تشویقی را عوامل تاثیر گذار بر پیاده سازی و اجرای ساختمان سبز دانست.

وی گفت: عدم توازن در مدیریت توامان عرضه و تقاضا، قانون گذاری بیشتر در حوزه سیاست کلان در جهت حل تنش آب شرب کشور، عدم ضمانت اجرایی قوانین موجود را مشکلات و قوانین مربوط به پیاده سازی ساختمان سبز عنوان کرد.

رییس منطقه ای شمال شرق کشور مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی خاطر نشان کرد: اقدامات تشویقی مرتبط با گواهی ساختمان سبز می تواند محرکی در جهت اجرایی کردن قوانین باشد.

اتشی یاداور شد: سایت، پسماند‌، کیفیت محیط داخل، انرژی، بهره وری آب، کیفیت محیط خارج و مدیریت معیارهای مدنظر ساختمان سبز هستند.

پایان پیام/زهرا غفوریان/مشهد

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />