تاریخ انتشار : جمعه 14 ژانویه 2022 - 22:29

مشترکان شرکت گاز استان سمنان با مصرف صحیح در پایداری شبکه گازرسانی همراهی کنند

مشترکان شرکت گاز استان سمنان با مصرف صحیح در پایداری شبکه گازرسانی همراهی کنند
اعوانی گفت: مشترکان این شرکت با توجه به کاهش دما به منظور جلوگیری از قطع جریان گاز و حفظ پایداری شبکه‌های گازرسانی در مصرف گاز حداکثر صرفه‌جویی را داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ علیرضا اعوانی، مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان اعلام کرد: با کاهش دما بدون شک مصرف گاز بیش از این افزایش خواهد داشت، اما انتظار می‌رود شهروندان با پوشیدن لباس گرم و صرفه‌جویی در مصرف همراه شرکت گاز در حفظ پایداری شبکه‌های گاز رسانی باشند.

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان با بیان اینکه در صورت ترک منزل، گذاشتن بخاری روی شمعک و یا با بستن پره های شوفاژ به مدت حداقل پنج ساعت، سه مترمکعب صرفه جویی رخ می دهد، ادامه داد: کاهش مصرف از سوی مشترکان گاز به هر میزان می‌تواند نقشی موثر در تامین گاز  مشترکان این شرکت در سراسر کشور داشته باشد.

وی با اشاره به دمای استاندارد در خانه ها، ابراز داشت: دمای استاندارد و قابل قبول برای درون خانه ها بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد بالای صفر است، بنابراین از همه مشترکان خانگی انتظار می رود با رعایت مدیریت مصرف در درجه اول هزینه های اقتصادی خانواده را کاهش دهند و همچنین سهم و نقش مهم و مؤثر خود را در استمرار جریان گاز به تمامی هموطنان به خوبی ایفا کنند.

 مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان خاطر نشان کرد: طبق روال هر سال پایش دمای ادارات و سازمان‌های دولتی انجام می‌شود و باید یک ساعت قبل از پایان وقت اداری وسایل گرمایشی خاموش و یک ساعت قبل از شروع وقت اداری مجدد آن روشن شود و در زمان تعطیلی ادارات این وسایل باید خاموش باشد.

وی یادآور شد: مشرکان گاز در کنار مدیریت مصرف، رعایت اصول ایمنی برای جلوگیری از بروز حوادث ناگوار احتمالی را مورد توجه قرار دهند و با بررسی خروجی دودکش‌های وسایل گرمایشی گازسوز از باز بودن مسیر خروج گاز مونو اکسید کربن اطمینان حاصل کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان بیان کرد: هر وسیله گازسوز باید یک دودکش مجزا و مخصـوص به خـود داشته باشد و حداقل یک متر از کف پشت بام و لبه دیوار فاصله داشته باشد.

۱۰۰هزار مشترک گاز در مناطق شهری استان سمنان مربوط به بخش خانگی است و ۱۰۰ درصد جمعیت شهری استان از نعمت گاز برخوردار هستند.

پایان پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />