تاریخ انتشار : دوشنبه 14 فوریه 2022 - 22:28

معاون قضایی دادستان کل کشور:

قوانین حمایت از تولید کنندگان تسهیل شود

قوانین حمایت از تولید کنندگان تسهیل شود
عمرانی گفت: گاهی قوانین و مقررات به نحوی است که نمی دانیم آیا از تولید حمایت می کند یا حمایت نمی کند و باید مقررات حمایت از تولیدکنندگان تسهیل شود.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ سعید عمرانی، معاون قضایی دادستان کل کشوردر جمع مدیران اقتصادی و برخی از تولیدکنندگان خراسان رضوی افزود: نگاه کارگران و خانوادهآنان به تولید کننده ای که به عنوان مفسد محاکمه شود به وی تغییر می کند و این شرایط به هیچ وجه خوب نیست. نخست نباید فردی را بدون آنکه مستندات لازم برای محکومیت وی جمع آوری نشده باشد بازداشت کرد و باید کار کارشناسی در خصوص اتهامات وارده به یک نفر انجام گیرد، نه اینکه وی را در مقابل کارگرانش یا خانواده اش ضایع و برای وی پرونده سازی کنیم.
معاون دادستان کل کشور با اخذ عوارض از صادرکنندگان مخالفت کرد و یادآور شد: در همه جای دنیا به صادرکننده جایزه می دهند اما در کشور ما برای وی عوارض تعیین می شود . دستگاه های حاکمیتی و حکومتی باید به فعالان بخش خصوصی بهای بیشتری دهند تا با توسعه کار، این بخش برای فرزندان ما اشتغال ایجاد و از بخش تولید حمایت کند. 
عمرانی با بیان اینکه خراسان رضوی در رتبه نخست حمایت از تولید قرار دارد عنوان کرد: انتظار داریم این استان همواره در بین اولین ها باشد. وقتی می خواهیم کاری به سرانجام برسد آنرا از خراسان رضویآغاز می کنیم تا در کل کشور آن فعالیت، گسترش یابد.
به گفته وی، خبرهای استان نشان از بهبود شرایط دارد و  باید کاری کنیم که امید برگردد.  مردم سره از ناسره را می شناسند و اگر نمی شناختند اینقدر به تشییع سردار سلیمانی نمی آمدند.
معاون دادستان کل کشور با بیان اینکه ۸۰ درصد از مشکلات کشور ناشی از تحریم ها است، گفت: توکل به حضرت رضا (ع) و باور توانمندی های داخلی مشکلات را حل خواهد کرد.  اعتقادی به مداخله دولت در همه امور ندارم اما لازم است فعالان بخش خصوصی آنقدر تقویت شوند که خود کارهای کشور را به دست گیرند و قوا فقط تسهیل کننده و نظارت کننده باشند.
عمرانی اضافه کرد: گاهی قوانین و مقررات به نحوی است که نمی دانیم آیا از تولید حمایت می کند یا حمایت نمی کند، این قوانین و مقررات برخی مدیران را نیز ترسو کرده است. باید پنجره واحدی متشکل از همه مدیران تشکیل شود تا بتوان قوانین را تسهیل کرد.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: بیش از دو هزار واحد صنعتی در محور غرب مشهد مشکلاتی در خصوص ورود به محدوده یا خروج از محدوده داشته است اما همه مشکلات مربوط به استقرار آنها در این محدوده توسط دادگستری استان بررسی و راهکارهایی مصوب و این موارد به کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ارجاع شد.
سید امیر مرتضوی افزود: امسال در سایه همدلی و همراهی مسوولان استان مشکل ۴۰۰ واحد صنعتی خراسان رضوی مرتفع شد.
فرزاد بهشتی، معاون دادستان مشهد نیز در این نشست گفت: از طریق برگزاری نشست‌های مربوط به کمیسیون حمایت قضایی استان در سال گذشته مشکل ۳۱۳ واحد تولیدی و امسال مشکل ۴۰۰ واحد تولیدی حل شده است.

پایان پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.