کد خبر : 2395
تاریخ انتشار : جمعه 4 ژوئن 2021 - 2:52

استاندار خراسان شمالی؛

فرصت سوءاستفاده به سودجویان را ندهید

فرصت سوءاستفاده به سودجویان را ندهید
شجاعی در جمع فرمانداران، بخشداران و مدیران کل ستادی انتخابات استان خراسان شمالی گفت: باید به عنوان مجریان برگزاری انتخابات، هوشیار و امانتدار رای مردم باشیم.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ محمدعلی شجاعی ، استاندار خراسان شمالی در این نشست انتخابات را مهمترین مسئله کشور و نظام دانست و گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تفاوت بزرگی با سایر نظام های سیاسی جهان دارد که دشمنان نیز متوجه آن شده اند و آن وجود مقام معظم رهبری و مردم است. 
شجاعی با بیان اینکه بالاترین صحنه ای که حضور مردم را نشان می دهد انتخابات است، افزود: استان خراسان شمالی در ادوار مختلف نشان داده در بحث مشارکت در انتخابات در صدر بوده است و وظیفه ما به عنوان مسئول حفظ این مشارکت است. 
وی گفت: طبق قانون اساسی در فرآیند برگزاری انتخابات وظایف هیات اجرایی مشخص است و در کنار تلاش برای افزایش مشارکت باید به وظیفه اصلی خود یعنی برگزاری انتخابات بپردازیم. 
شجاعی با تاکید بر اینکه برگزاری انتخابات وظیفه اصلی هیات اجرایی است، تصریح کرد: به هیچ دلیلی حتی یک درصد حق ایجاد شک و شبهه در فرآیند برگزاری انتخابات نداریم. 
مقام عالی دولت در خراسان شمالی با تاکید بر اینکه مرّ قانون را رعایت کنیم و تابع هیچ شخص و گروهی قرار نگیریم، گفت: اعتماد و اطمینان مردم را با عملکردمان و ایجاد شبهه از بین نبریم. 
محمدعلی شجاعی افزود: در راس استان هیچ مشکلی بین هیات های اجرایی و نظارت وجود ندارد و این ارتباط خوب باید در سایر سطوح نیز وجود داشته باشد. 
شجاعی با تاکید دوباره بر اینکه برگزاری انتخابات وظیفه ماست باید امانتدار رای مردم باشیم و به عنوان مجریان انتخابات هوشیار عمل کنیم، گفت: فضای کار در فرمانداری ها و بخشداری ها باید تنها برگزاری انتخابات باشد. 
وی افزود: تهدیدها را جدی بگیرید و اجازه ندهید سودجویان با یک فرصت کوچک اوضاع را بر هم بزنند. 
وی گفت: در بحث تبلیغات رعایت پروتکل های بهداشتی الزامی است و در این خصوص به عنوان مجری در مورد اجرای دستورالعمل ها با کسی تعارف نداشته باشید. 
شجاعی افزود: بعد از برگزاری انتخابات وظیفه داریم این انسجام و اقتدار را در ادامه راه داشته باشیم و تا استقرار دولت بعدی مکلف به انجام وظایف خود هستیم.
استاندار خراسان شمالی گفت: حساسیت برگزاری انتخابات را منتقل کنید تا با برنامه ریزی انسجام و همراهی اتفاق بیفتد و هیچ شهرستان و بخشی موجب نشود میانگین مشارکت مردم پایین بیاید. 
محمدعلی شجاعی افزود: انتخابات گذشته را بررسی کنید و آسیب های نقاط با مشارکت پایین شناسایی شود تا در انتخابات پیش رو با برطرف کردن این آسیب ها شاهد مشارکت حداکثری مردم باشیم. 
شجاعی گفت: هجمه علیه فهرست اسامی از سوی دشمنان آماده بود تا با ایجاد دلسردی، قدرت نمایی از سمت مردم برای حضور در انتخابات صورت نگیرد و این در حالی است که با ساز و کاری متفاوت، ساختاری مانند شورای نگهبان در تمامی نظام های سیاسی تعریف شده است.

پایان پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />