تاریخ انتشار : سه‌شنبه 28 دسامبر 2021 - 21:23

شهرستان فریمان پرورش دهنده برتر بوقلمون در سطح کشور

شهرستان فریمان پرورش دهنده برتر بوقلمون در سطح کشور
کاظمی فریمانی گفت: آقای رضا نظام دوست در شهر سفیدسنگ بخش قلندرآباد فریمان، واحد برتر کشوری در سال 1396 و کاندیدای برتر کشوری در تولید گوشت بوقلمون در سال 1400 می باشد.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ علی کاظمی فریمانی، مدیر جهاد کشاورزی فریمان با اشاره به اینکه فریمان شهرستانی فعال در حوزه تولید گوشت بوقلمون در کشور می باشد افزود: تولید کننده برتر بوقلمون این شهرستان که در سطح استان و کشور مطرح می باشد واحد پرورش بوقلمون آقای رضا نظام دوست است که در شهر سفیدسنگ بخش قلندرآباد این شهرستان فعالیت دارد.
وی اظهار داشت :. رضا نظام دوست متولد شهرستان فریمان شهر سفیدسنگ از سال ۱۳۹۲ با استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی واحد تولیدی بوقلمون را در ابتدا با ظرفیت ۵ هزار قطعه بوقلمون در شهر سفیدسنگ شروع کردند که در سال ۱۳۹۳ به بهره برداری رسید و از ابتدا تا کنون با علاقه و پشتکار و حمایت های کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان و استان، شرکت تعاونی بوقلمون داران استان را تشکیل دادند و ایشان به عنوان رئیس هیأت مدیره نقش مهمی را در حفظ و تداوم تولید بوقلمون در استان ایفا کردند.
کاظمی فریمانی گفت:. آقای رضا نظام دوست در سال ۱۳۹۶ به عنوان پرورش دهنده نمونه در سطح کشور انتخاب شدند. همچنین پرورش بوقلمون را به صورت زنجیره کامل تولید درآورده و با ایجاد یک واحد تولیدی دیگر به ظرفیت حدود ۶ هزار قطعه و اجاره واحدهای غیر فعال در شهرستان و استان در هر دوره ۲۷ هزار قطعه جوجه ریزی دارند و تولید گوشت بوقلمون را بدون استفاده از هرگونه دارو و آنتی بیوتیک در شبکه مویرگی زنجیره از مزرعه تا سفره به صورت مستقیم انجام می دهند.
وی بیان کرد:. در سالهای اخیر که بسیاری از واحدهای تولیدی تعطیل شده اند آقای رضا نظام دوست توانسته اند در قالب شرکت فرادیس با برندسازی به بزرگترین مزرعه پرورش بوقلمون شرق کشور تبدیل شوند و در سال ۱۳۹۸ کارآفرین برتر استان شناخته شده اند. همچنین نماینده معین اقتصادی استانداری خراسان رضوی بوده و به عنوان پشتیبان پرورش بوقلمون محلی در همکاری با بنیاد برکت برای ۴۰ خانوار روستایی به صورت مستقیم اشتغالزایی ایجاد نموده و محصولات آنها را خریداری و در شبکه فروش خود توزیع نموده اند. همچنین دوره های آموزشی اشتغال محور برای روستائیان برگزار می کنند. همچنین با راه اندازی مزارع پرورش بلدرچین و همکاری در این حوزه با بنیاد برکت در حال ایجاد اشتغال مستقیم برای ۵۰ خانوار روستایی دیگر در سطح استانی هستند.
مدیر جهاد کشاورزی فریمان گقت: تولید گوشت بوقلمون شهرستان فریمان با همت این جوان فریمانی نه تنها از لحاظ حجم و ظرفیت بیش از ۵۰ درصد تولیدات استان می باشد بلکه در شرایط اقتصادی کنونی و تحریم های موجود تبدیل به صادرات و ارزآوری برای کشور شده است.
علی کاظمی فریمانی اظهار داشت: آقای رضا نظام دوست با اخذ مجوز طرح توسعه واحدهای تولیدی خود از ۱۰ هزار قطعه به ۳۲ هزار قطعه و افزایش واحدهای اجاره ای علاوه بر صادرات گوشت بوقلمون به کشورهای مالزی و افغانستان در حال احداث یک مزرعه پرورش بوقلمون با ظرفیت ۲۵ هزار قطعه در کشور قزاقستان می باشندکه قرارداد آن را با دولت قزاقستان منعقد نموده اند.

پایان پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />