تاریخ انتشار : دوشنبه 3 ژانویه 2022 - 16:34

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس تصریح کرد؛

سیاست‌های شورای ششم پیرامون بودجه ۱۴۰۱ شهرداری

سیاست‌های شورای ششم پیرامون بودجه ۱۴۰۱ شهرداری
حسامی گفت: لایحه بودجه 1401 در موعد مقرر، که 30 دی‌ماه است، به شورای شهر تقدیم می‌شود تا در جلسات تخصصی و کمیسیون‌ها مورد پایش و بررسی قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ حسین حسامی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در گفتگویی به تشریح رویکردها و سیاست‌های شورای شهر پیرامون بودجه ۱۴۰۱ شهرداری پرداخت و اظهارکرد: بودجه سال آینده باید یک بودجه تعاملی باشد، به‌نحوی که ارتباط موثری بین برنامه میان‌مدت و بودجه شاهد باشیم.

وی با تاکید بر اینکه در بودجه ۱۴۰۱ شهرداری سیاست‌های کلانی چون بیانیه گام دوم انقلاب و اسناد بالادستی سیاست‌های شورای ششم، اثرات خود را نشان دهد، گفت: در این بودجه، ضمن تعریف پروژه‌های زیرساختی و اختصاص حداقل ۳۰ درصد بودجه شهرداری به مناطق حاشیه شهر، هوشمندسازی در بسیاری از فرآیندها، به‌ویژه فرآیندهای رو به شهروند و بازنگری فرآیندها و کوتاه‌کردن بروکراسی‌های اداری نیز باید مدنظر قرار گیرد.

حسامی افزود: در این بودجه، نگاه خاصی به نیازهای مردم، به‌ویژه در سطح مناطق، محلات و نواحی باید داشت و اولویت‌های شهروندان در حوزه نیازهای شهری احصاء شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس تصریح کرد: بودجه ۱۴۰۱ باید بودجه‌ای منطقی و برنامه‌ای باشد که به صورت مستمر مورد بازنگری قرار گیرد؛ این بودجه باید کمترین انحراف با عملکرد داشته باشد و ارتباط معناداری بین برنامه و بودجه شاهد باشیم.

حسامی با بیان اینکه رصد داده‌ها در مسیر اجرای برنامه و بودجه ۱۴۰۱ باید رصد منطقی و براساس آمار صحیح باشد، گفت: در این بودجه به هیچ وجه، پروژه‌های فاقد منابع مالی و مطالعات را شروع نخواهیم کرد؛ در گذشته بسیاری از پروژه‌ها بدون مطالعه و پیش‌بینی منابع بوده که سبب می‌شود پروژه اجرایی نشده و یا انحراف زیادی بین بودجه و عملکرد داشته باشیم.

وی افزود: امیدواریم لایحه بودجه ۱۴۰۱ در موعد مقرر که ۳۰ دی‌ماه است، به شورای اسلامی شهر تقدیم شود تا در جلسات تخصصی و کمیسیون‌ها بتوانیم به آن رسیدگی کنیم.

پایان پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />