تاریخ انتشار : جمعه 26 فوریه 2021 - 16:23

شهردارمشهد:دستاوردهای همکاری شهرداری و سپاه بی‌نظیر است

شهردارمشهد:دستاوردهای همکاری شهرداری و سپاه بی‌نظیر است

پروژه های در حال اجرا همه حاکی از یک نگاه راهبردی ناشی از برگشت به ارزش های انقلاب اسلامی است

به گزارش سایه خاوران :محمدرضا کلائی با اشاره به اینکه، دستاوردهای همکاری شهرداری و سپاه بی نظیراست گفت: اتفاقی که امروز شاهد آن هستیم بیش از اینکه آئین رونمایی بیش از ۵ هزار پروژه باشد، رونمایی از یک الگوی موفق ارائه خدمت به مردم است.

شهردارمشهد افزود: این الگو چیزی است که جامعه به آن نیاز دارد و در واقع درآن منویات مقام معظم رهبری درخصوص توجه به معیشت مردم ، توجه به اقتصاد مقاومتی، توجه به موضوع فرهنگی و اجتماعی در یک الگو قابل تعمیم درحال انجام است.

وی با بیان اینکه در کنارپروژه های متعددی که امروز به بهره برداری رسید، پروژه های بسیار زیاد دیگری نیز در حال اجرا است، اظهارکرد: همه اینها حاکی از یک نگاه راهبردی ناشی از برگشت به ارزش های انقلاب اسلامی است که یکی از آنها خدمت بی منت به مردم و اولویت دادن به خدمت به مردم و توجه به عناصری است که امروز مورد نیاز انقلاب اسلامی است.

کلائی تصریح کرد: اینکه امروز شهرداری به عنوان دستگاه خدمت رسان به مردم به همراه دستگاه هایی که کنار ما هستند، می توانیم با سپاه پاسداران به عنوان حافظ موجودیت انقلاب اسلامی همکاری داشته باشیم و دستاوردهایی که قاطعانه می توانم بگویم بی نظیر است انجام دهیم، حاصل یک نگاه راهبردی است.
شهردار مشهد با بیان اینکه اکنون نگاه گذشته اصلاح شده و تغییر کرده است، اظهارکرد: وقتی گفته می شود مشهد مقدس، این تقدس صرفا خاص حرم حضرت رضا(ع) نیست، زیرا صاحب این حرم بخلی ندارد همه این سرزمین را از تقدس خودش بهره مند کند، مناطق کم برخوردار شهر نیز مقدس هستند.

وی با اشاره به اینکه درموضوع معتادان متجاهر شهرداری مشهد و سپاه وظیفه ای ندارند، خاطرنشان کرد: اما با وجود این مسئله، درحال حاضر شهرداری مشهد و سپاه با همکاری هم و تحت مدیریت ستاد حاشیه شهر و آیت الله علم الهدی در حال ساخت یک اردوگاه بسیاربزرگ، همان چیزی که خواسته مقام معظم رهبری به عنوان الگوی اردوگاه بود، هستیم. تا به معتادان تنها در حوزه پزشکی و ترک کردن نگاه نشود، بلکه در این اردوگاه معتادان درکنار ترک اعتیاد کار هم یاد بگیرند و به آغوش خانواده و جامعه برگردند.

کلائی ادامه داد: اینکه سپاه می آید اراضی ای که اقدامات فرهنگی درآن انجام می شود را در اختیار همه مردم شهر قرار می دهد، در ساماندهی مسیل و محله اسماعیل آباد با مدیریت شهری همکاری می کند، بیش از ۱۰۰۰ خانه افراد تنگدست با همکاری مدیریت شهری و سپاه بازسازی می شود و در طرح مواسات با مدیریت آیت الله علم الهدی و دبیری مساجد دستگاه های مختلف بیش از پنج برابر آن چیز که تعیین شده بسته معیشتی توزیع می شود همه اینها حاصل همین نگاه راهبردی است.
شهردارمشهد با بیان اینکه درکنار فعالیت های فرهنگی و اجتماعی جایی هم که نیاز به کار تخصصی است سپاه درکنار مدیریت شهری فعال است، اظهارکرد: در حال حاضر بسیاری ازکارهای بزرگ را زیر مجموعه های سپاه در مشهد در دست اجرا دارند، از جمله احداث خطوط قطار شهری مشهد با بیش از ۵۰۰۰هزار میلیارد تومان هزینه و تقاطع چهار سطحی آزادگان که توسط قرارگاه خاتم الانبیا(ص) در حال کار است.

کلائی افزود: شهرداری مشهد در چارچوب رویکرد یک حاشیه کمتر صدها فرصت بیشتر با تمرکز بر شهرک های شهید رجایی و با هنر پروژه های بزرگی را در دست اجرا دارد که قرارگاه خاتم الانبیا(ص) در این پروژه ها مشغول کار است.

وی اضافه کرد: درمجموع پروژه های ما با قرارگاه در سطح شهرمشهد بالغ بر ۷۰۰۰ میلیارد تومان هدف گذاری شده است که این ناشی از همان نگاه راهبردی است.

شهردار مشهد تصریح کرد: در موضوع ساماندهی کشف رود و درختکاری بالغ بر ۳۰۰هکتار از اراضی حاشیه کشف، در احداث سالن های ورزشی و بسیاری از حوزه های دیگر شاهد همکاری هستیم، که این همکاری و نگاه است که نقش حفاظت از انقلاب اسلامی سپاه را در تعامل با سایر دستگاه ها نشان می دهد، لذا در حوادث سال گذشته می بینیم که مشهد در آرامش و امنیت کامل قرارداشت و این را مردم می فهمند و می دانند.
کلائی گفت: معتقدم اگر بپذیریم که نفس حق حضرت رضا(ع) به عنوان مالک این شهر برمشهد ساری و جاری است، اگرکم و کاستی است از عملکرد ما است.
شهردارمشهد ادامه داد: برای این موقعیت بی نظیری که در حال حاضر در شهر مشهد مقدس است، از حضور سپاه، از تلاش های سپاه،از مدیریت سپاه و از حمایت های همه جانبه بخش های مختلف آن تشکر می کنیم .
وی افزود: اکنون هیچ بهانه ای نیست برای ما جز تلاش بیشتر، لذا امیدوارم این راهبرد الگویی باشد قابل تعمیم به سایر نقاط کشور در زمانی که باید گام دوم انقلاب اسلامی برداشته شود و اینکار نیازمند اقدامات و نگاه جهادی است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.