کد خبر : 9300
تاریخ انتشار : شنبه 13 می 2023 - 12:07

در همایش سراسری قرض نیکو:

خیرین سپرده گذار صندوق قرض الحسنه امداد ولایت خراسان رضوی تجلیل شدند

خیرین سپرده گذار صندوق قرض الحسنه امداد ولایت خراسان رضوی تجلیل شدند
در همایش سراسری قرض نیکو، از خیرین سپرده گذار در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت خراسان رضوی همزمان با سراسر کشور تجلیل شد.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ همایش سراسری قرض نیکو در استان برگزار و همزمان با سراسر کشور این همایش با حضور خیرین سپرده گذار صندوق قرض الحسنه امداد ولایت برگزار و از این خیرین تجلیل شد.
رضا سلم آبادی در سومین دوره همایش سراسری قرض نیکو که در محل اداره کل کمیته امداد استان برگزار شد، بیان کرد: در مورد قرض الحسنه ظرفیت زیادی وجود دارد و تمایل به این کار زیاد است .
مدیرکل کمیته امداد استان گفت: اینکه شما خیرین امر خیر، “قرض نیکو” را انتخاب کردید و از ظرفیت مال و ثروت خود برای کار خیر استفاده کردید، اثر کار شما نمود بیشتری در جامعه دارد.
وی با بیان اینکه از ابتدای انقلاب اسلامی در زمینه های مختلف چون شورای اقامه نماز و خیریه ها تبلیغ صورت گرفت گفت:روایات و احادیث فراوانی در خصوص قرض الحسنه وجود دارد.
سلم آبادی با تاکید بر ارائه خدمت مبتنی بر نیاز افراد، ادامه داد: با فرهنگ سازی افراد مددجوی مستعد کار، باید وارد بازار کار شوند. وی افزود: این ورود به بازار کار، نیاز به تسهیلات دارد که با تسهیلات قرض الحسنه مددجو بعد از مدتی توانمند می شود و از حمایت های مستمر کمیته امداد خارج خواهد شد.
سلم آبادی با ارزشمند دانستن فرهنگ قرض الحسنه، بیان کرد: بر اساس روایت گره از کار مومن باز کردن، برابر با ۹ هزار سال عبادت است .
پرداخت حدود ۱۷ هزار وام توسط صندوق امداد ولایت خراسان رضوی
در ادامه حسن جلال مدیر صندوق قرض الحسنه صندوق امداد ولایت خراسان رضوی بیان کرد: قرض الحسنه در مکتب اسلام جایگاهی مخصوص دارد و تاکید اسلام برای کمک به فقرا و مستمندان به معنی پذیرفتن فقر نیست بلکه تلاشی برای برچیدن فقر از زندگی بشری است.
وی افزود: راه اندازی صندوق امداد ولایت باهدف تجمیع و هدایت منابع و ظرفیت های مالی و اعتباری نیکوکاران، گسـترش فرهنگ یاری رساندن به نیازمندان جامعه و همچنین گره گشایی از مشکلات نیازمندان صورت گرفت.
مدیر صندوق قرض الحسنه صندوق امداد ولایت خراسان رضوی با اشاره به عملکرد صندوق در سال ۱۴۰۱، گفت: در سال گذشته صندوق قرض الحسنه امداد ولایت خراسان رضوی ۱۶۶۹۰ مورد وام در حوزه های مختلف درمان، اشتغال و خودکفایی، مسکن و … به مبلغ ۲۳۹ میلیارد و ۸۵۲ میلیون تومان به نیازمندان و مددجویان تحت حمایت در راستای توانمندسازی آنها پرداخت کرده است.
وی در تشریح پرداخت این تسهیلات، بیان کرد: از محل وجوه اداره شده، ۱۲۷۰ وام به مبلغ ۲۳ میلیارد و ۷۸۱ میلیون تومان، در حوزه اشتغال و خودکفایی ۱۷۴۴ وام به مبلغ ۵۴ میلیارد و ۹۵۴ میلیون تومان و در حوزه حمایتی ۹۱۳۴ وام به مبلغ ۸۵ میلیارد و ۵۸۵ میلیون تومان تسهیلات توسط این صندوق پرداخت شده است.
جلال ادامه داد: تسهیلات حمایتی ودیعه مسکن ۱۳۳۵ مورد به مبلغ ۲۰ میلیارد و ۷۸۷ میلیون تومان، تسهیلات حوزه مسکن ۱۷۳۵ مورد به مبلغ ۴۱ میلیارد و ۱۹ میلیون تومان و تسهیلات درمان به تعداد ۶۴۶ مورد به مبلغ ۶ میلیارد و ۱۶۸ میلیون تومان پرداخت شده است.
وی با اشاره به پرداخت ۳۹۹ مورد تسهیلات فرهنگی به مبلغ ۴ میلیارد و ۶۰۲ میلیون تومان در سال گذشته، گفت: خدمات عمرانی مسکن، ۳۸۹ وام به مبلغ یک میلیارد و ۹۳۵ میلیون تومان پرداخت شده است.
مدیر صندوق قرض الحسنه صندوق امداد ولایت خراسان رضوی در پایان گفت: این صندوق با اشاعه سنت قرض الحسنه در جامعه به ایجاد محلی مطمئن برای خیرانی که قصد دارند سپرده های آنان در جهت قرض الحسنه صرف شود به جذب منابع بیشتر برای اعطای وام به نیازمندان واقعی اقدام می کند.
انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.