تاریخ انتشار : چهارشنبه 4 آگوست 2021 - 19:18

خرید بیش از ۳۱هزار جلد کتاب با مبلغ بیش از ۱۹میلیارد ریال در استان خراسان رضوی

خرید بیش از ۳۱هزار جلد کتاب با مبلغ بیش از ۱۹میلیارد ریال در استان خراسان رضوی
تحفه گر ازخرید بیش از ۳۱هزار جلد کتاب با مبلغ بیش از ۱۹میلیارد ریال در چهارمین روز از طرح تابستانه کتاب ۱۴۰۰خبر دادو افزود: در این دوره استقبال علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در خراسان رضوی کم نظیر بوده است.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ افشین تحفه گر معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی درباره طرح‌های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها (طرح‌های فصلی فروش کتاب) و لزوم توجه به نقش کتابفروش‌ها در صنعت نشر گفت: یکی از اقدامات اساسی و بنیادین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه کتاب و کتابخوانی، اجرای طرح‌های فصلی فروش کتاب بود.
وی با بیان اینکه کتابفروشی‌ها در بین صنوف و بخش‌های مختلف حوزه نشر نقش مهم‌تری دارند، افزود: نظام توزیع یکی از مهمترین مراحل صنعت نشر به ویژه نشر کتاب به شمار می رود. در این میان نقش کتابفروشـان در زنجیره تولید تا مصرف این کالای با ارزش فرهنگی بسـیار بااهمیت اسـت. علت ایـن اهمیـت از آنجا ناشـی میشـود کـه حاصـل کار و نتیجـة زحمت ها و سـرمایه گذاری های پدیدآورنـدگان، تولیدکننـدگان و همـه همکاران در نشـر کتاب در این محل ها با نیاز، خواسـته و انتظـارات جامعـه تلقـی می یابـد.
تحفه گر تصریح کرد: درواقع کتابفروشی‌ها در چرخه کتاب، نشر و فرهنگ مکتوب ما آخرین حلقه ارتباطی با مردم هستند که ارتباط مستقیم با مخاطبان و قشرهای مختلف جامعه دارند و به همین دلیل باید توجه زیادی به آنها شود.
وی اظهار کرد: طرح های فصلی فروس کتاب یکی از راه های حمایت از کتابفروشی هاست.
این طر‌ح‌ها به میزان قابل توجهی به نقدینگی کتابفروشی‌ها کمک می‌کند وبه برقراری عدالت میان مخاطبان و صنف نشر منجر می شود.

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: خوشبختانه کتابفروشان و همچنین عموم مردم فرهیخته ی خراسان رضوی از این طرح‌ها به خوبی استقبال کردند به گونه ای که در اکثر طرح های اجرا شده، خراسان رضوی جزء پرفروش ترین استان های شرکت کننده در طرح بود و در طرح تابستانه ۱۴۰۰ نیز ، تنها در ۴ روز اول طرح بیش از ۳۱ هزار جلد کتاب با ارزشی بالغ بر ۱۹ میلیارد ریال در سطح استان خراسان رضوی به فروش رفته است. ضمن اینکه بیشترین میزان مشارکت کتابفروشان در این طرح نیز پس از تهران، به استان خراسان رضوی تعلق دارد.

✒️وی ادامه داد: هدف این طرح ایجاد رونق در بازار کتاب و افزایش انگیزه برای افرادی است که در این حوزه در حال فعالیت هستند و هدف دیگر نیز، ترویج کتابخوانی و ایجاد تسهیلات برای کسانی که می‌خواهند کتاب‌های جدید را خریداری کنند و اهل مطالعه هستند، می‌باشد.
گفتنی ست: طرح تابستانه ۱۴۰۰ از ۹مرداد آغاز و تا ۱۵ مرداد ادامه خواهد داشت.

پایان پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />