تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 10 نوامبر 2022 - 11:10

حمایت آستان قدس رضوی از تشکل‌های فرهنگی و اجتماعی

حمایت آستان قدس رضوی از تشکل‌های فرهنگی و اجتماعی
رحمتی گفت: یکی از اولویت‌های آستان قدس رضوی بر اساس تأکیدات تولیت محترم، تمرکز بر فعالیت‌های فرهنگی با رویکرد استفاده از ظرفیت‌های تشکل‌های فرهنگی و اجتماعی است.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ مالک رحمتی ، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در حاشیه آیین آغاز به کار رویداد هم‌افزایی فعالان فرهنگی و اجتماعی استان خراسان رضوی که با حضور سید احمد عبودتیان، دستیار رئیس جمهور در امور مردمی‌سازی دولت و یعقوب علی نظری استاندار خراسان رضوی برگزار شد، با تاکید بر ضرورت بهره‌گیری هدفمند دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی تشکل‌های مردمی برای دستیابی به راهکار‌های موثر جهت حل مشکلات موجود جامعه، گفت: رویداد «هم‌افزا» در حقیقت بستر ایجاد شناخت ظرفیت‌های موجود در تشکل‌های فرهنگی را برای مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان فراهم آورده است. 
رحمتی افزود: فعالیت‌های این تشکل‌ها به دلیل عجین بودن با مردم، ابتکاری، نوآورانه و همواره یک قدم از فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی جلوتر بوده و به همین دلیل انتظار داریم از این تجریبات، با رویکرد حل مسئله استفاده شود. 
وی ادامه داد: این رویداد برای نقش‌آفرینی مردم در قامت حلقه‌های واسط ارتباط موثر میان مؤسسات و ظرفیت‌های مردمی فعال، کارآمد، پیشرو است که از یک سو می‌تواند ظرفیت‌های مردمی مستعد پیشرفت را معرفی کند و از سوی دیگر دستگاه‌های دولتی می‌توانند به منظور حل مشکلات و مسائل مردم و جامعه از ابزار و دانش این تشکل‌ها استفاده کنند.
 

لزوم هم‌افزایی ‌‌تشکل‌ها برای دستیابی به راهکارهای اثربخش
وی با اشاره به اینکه امروز در این رویداد میزبان بیش از ۱۱۰ تشکل مردمی فعال در حوزه فرهنگی و اجتماعی هستیم، افزود: طی بازدید از غرفه‌ها، با نوع فعالیت‌های گسترده جبهه فرهنگی و اجتماعی حاضر در این نمایشگاه، آشنایی لازم به وجود آمد و حقیقتاً می‌توان گفت این تشکل‌ها با کمترین هزینه، بیشترین کارایی و بهره‌وری را در فعالیت‌های عملیاتی دارند و اغلب فعالیت‌هایشان به دلیل شناخت دقیق و صحیح مسئله و با استفاده از زبان روز از اثربخشی مطلوبی برخوردار است.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی افزود: تعامل و هم‌افزایی تشکل‌های مردمی حاضر در این رویداد برای تجمیع ظرفیت‌های یکدیگر ضروری است تا با خلق ارزش و اثربخشی مطلوب و بهره‌وری حداکثری، از آن در راستای ارائه راهکار‌های کارگشا برای حل نظام مسائل دستگاه‌های اجرایی استان بهره برد.
رحمتی گفت: دقیقاً در شرایط کنونی نسبت به برپایی چنین نمایشگاهی احساس نیاز می‌شد که با تدبیر مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی و همکاری همه دستگاه های مرتبط در استان این اتفاق رقم خورد. 
رحمتی رویداد هم‌افزایی فعالان فرهنگی و اجتماعی استان خراسان رضوی را مصداق بارز عمل به جهاد تبیین معرفی و اظهار کرد: این انقلاب بر پایه اعتماد و اعتقاد به مردم شکل گرفته و حضور مردم، کلید حل مشکلات در همه مسائل است. 
وی ادامه داد: به‌طور ویژه  در مسائل فرهنگی و اجتماعی، نقش مردم هیچ جایگزین دیگری ندارد، بنابراین یکی از بزرگترین اقدامات مهم در راستای عینیت‌بخشی به جهاد تبیین، ایجاد بستر هم‌افزایی تشکل‌های مردمی است که رویداد حاضر، این بستر را برای جامعه فرهنگی استان فراهم کرد.
 

لزوم حمایت از تشکل‌های مردمی
وی بر لزوم حمایت و پشتیبانی دستگاه‌های اجرایی استان از تشکل‌های مردمی حوزه فرهنگی و اجتماعی نیز تاکید و تصریح کرد: تشکل‌ های مردمی از جنس مردم هستند، بنابراین برای پاسخگویی به شبهات و سوالات جوانان، نوجوانان و سایر اقشار جامعه باید از ظرفیت همین تشکل‌ها استفاده کنیم. 
رحمتی خاطرنشان کرد: بزرگترین وظیفه دستگاه‌های اجرایی و دولتی حمایت و پشتیبانی به هنگام از فعالیت های مردم است که اگر این اتفاق رقم بخورد یقین با سرعت بیشتری حل مسئله اتفاق خواهد افتاد.
 

آستان قدس رضوی حامی تشکل‌های فرهنگی و اجتماعی
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه یکی از وظایف سازمان علمی و فرهنگی این آستان مقدس، حمایت و پشتیبانی از تشکل‌های فرهنگی و اجتماعی است، گفت: این رویداد به همت موسسه جوانان آستان قدس رضوی با هدف شناساندن ظرفیت تشکل‌های فرهنگی استان به یکدیگر و مسئولان اجرایی برگزار شد و امیدوارم خروجی آن منجر به حل بخشی از مسائل مرتبط با بحران‌ها و مشکلات موجود در جامعه شود.

پایان پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />