تاریخ انتشار : جمعه 10 دسامبر 2021 - 12:31

استاندار خراسان رضوی:

تولیدکنندگان به تولید برق و بهره‌وری آب بپردازند

تولیدکنندگان به تولید برق و بهره‌وری آب بپردازند
سردار نظری از تولیدکنندگان و صنعتگران استان خواست نسبت به ایجاد نیروگاه برق، بازچرخانی آب و استفاده از پساب برای تولید اقدام کنند و فرآیند تولید و مصرف را در این زمینه کامل نمایند.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی در مراسم گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن در مشهد با اشاره به جنگ اقتصادی که کشور در آن قرار گرفته است، گفت: باید میدانی بوجود آید تا فرق بین مردان سختکوش که در شرایط سخت می مانند و موفق می شوند با کسانی که فقط در شرایط عادی می‌توانند کار کنند، مشخص شود.
استاندار خراسان رضوی داشتن امید، ایثارگری و از خودگذشتگی و اولویت قرار دادن اهداف بلند را شروط موفقیت دانست و افزود: میدان‌های نبرد با مشکلات قابل تفکیک از یکدیگر نیستند، همانطور که نمی‌توان عرصه اقتصاد را از سیاست جدا کرد یا عرصه دفاع را متمایز از اقتصاد دانست، مشکلات هر بخش راهکارهای خود را می‌طلبد که باید توجه به عرصه های دیگر آنها را حل کرد.
وی به مشکلات حوزه اقتصادی استان اشاره و بیان کرد: نیمی از ۹۵۰ معدن استان تعطیل هستند که باید علت تعطیلی آن مشخص و برای آن راهکاری اندیشید.
نظری ادامه داد: قانون، مانع نیست مگر اینکه به صورت نامطلوب اجرا شود، زمانی که چرخ اقتصادی کشور به حرکت بیافتد، همه موانع را در مسیر خود خرد می‌کند و از بین می.برد، وظیفه دستگاه‌های حاکمیتی نیز خدمتگزاری به مردم به صورت عام و خدمتگزاری به بخش‌های مختلف اقتصادی و کشاورزی به صورت خاص است.
استاندار خراسان رضوی گفت: عزم خود را در استان جزم کرده‌ایم که در ابتدا فعالیت چهار هزار و ۷۰۰ واحد تولیدی فعال حفظ شود و اجازه تعطیلی به واحدهای تولیدی فعال داده نشود، دوم اینکه واحدهای تولیدی راکد در صورتی که توجیه اقتصادی داشته باشند، احیا و گرنه حذف گردند، سوم اینکه ظرفیت موجود تولید در واحدهای فعال ارتقا یابد.
وی افزود: اقتصاد ایران باید در سال ۱۴۰۱ به میزان هشت درصد رشد کند که سهم این استان ۷.۲ درصد است، برای تحقق این مهم برنامه ریزی لازم انجام شده که باید برای افزایش بهره‌وری و تحقق این مهم ۱۸۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید در استان انجام شود.
نظری با بیان اینکه این استان در تدوین برنامه‌های توسعه و اجرای آنها عقب ماندگی ندارد، ادامه داد: عقب ماندگی استان مربوط به سهم پنج درصدی آن از بخش‌هایی است که باید از کل کشور به آن واگذار شود که متناسب با سهم هشت درصدی آن از مساحت و جمعیت کشور نیست.
استاندار خراسان رضوی گفت: با ایجاد یکی دو شغل، مشکل خراسان رضوی حل نمی‌شود، باید جریانات اقتصادی توسط مردم ایجاد شوند که اگر چرخ‌های اقتصادی استان به حرکت بیافتد، مولفه‌های دیگر مسیر رشد را طی می‌کنند که تحقق این مهم مستلزم طرح‌ها و تشکیلات نو و برداشتن موانع است.
وی با تاکید بر ساماندهی بخش صنعت از نظر تشکیلاتی افزود: تشکیلات در حوزه‌های صنعت و معدن نیازمند بازنگری است تا تشکیلات منظم و دقیق و هماهنگی در این بخش شکل گیرد، اگر بنا است ساختار بودجه کشور تغییر کند، تشکل‌های مردمی، راهکارها و مسیرهای حل مشکلات آنها نیز باید تغییر کند.

پایان پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />