تاریخ انتشار : دوشنبه 22 ژانویه 2024 - 11:44

تقدیر وزیر کشور از پویش مردمی مدیریت مصرف گاز در خراسان رضوی

تقدیر وزیر کشور از پویش مردمی مدیریت مصرف گاز در خراسان رضوی
وحیدی در مشهد از خانواده هایی که با کاهش مصرف گاز در فصل زمستان باعث جلوگیری از توقف فعالیت واحدهای صنعتی شده اند، تقدیر کرد.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ احمد وحیدیوزیر کشور در مراسم پویش مردمی‌ مدیریت مصرف گاز با کاهش ۱۰درصدی در بخش خانگی که در یکی از واحدهای صنعتی مشهد برگزار شد، با تقدیر از مدیران استان برای اجرای مناسب پویش مدیریت مصرف در سال گذشته، اظهار کرد: اجرای خوب این پویش مردمی در سال گذشته و کاهش ۱۰ درصدی مصرف گاز توسط مردم خراسان رضوی جلوی برخی محدودیت‌های گازی در صنایع در فصل سرما را گرفت.

وی اظهار کرد: راه اصلی عبور از بحران انرژی صرفه جویی و تغییر در شیوه مصرف است و  استان خراسان رضوی در این زمینه کار قابل تقدیری انجام داده است.

وزیر کشور با اشاره به محدودیت های پیش آمده در سال گذشته برای صنایع گفت: محدودیت های پیش آمده در واقع کمک صنایع برای تامین گاز خانگی بود و امروز مردم خراسان رضوی با صرفه‌جویی به کمک صنایع استان آمده‌اند تا محدودیت صنایع را در زمستان کاهش دهند.

 وحیدی افزود: سال گذشته یک کار ارزشمند جهادی در خصوص گاز انجام شد و در حالیکه ما شاهد بودیم در اروپا بسیاری بر اثر سرما جان سپردند اما در ایران با وجود همه این مسائل یک نفر به خاطر سرمازدگی دچار مشکل نشد که به دلیل این هماهنگی‌ها و کار جهادی بود. اگر امسال نیز با چنین سرما و کمبودی مواجه شویم، بهتر از سال گذشته مدیریت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه اگر مردم را در هر طرحی دخیل کنیم، به بهترین وجه می‌توانند اقتصاد خانوار را اداره و به اقتصاد ملی کمک کنند، تاکید کرد: هر زمان مردم پای کارباشند و کار مردمی‌سازی شود موفقیت آن تضمین شده است و در برنامه‌ریزی بخش های مختلف نیز باید رویکرد مردمی‌سازی را گسترش دهیم.

وزیر کشور متذکر شد: هر فرمولی که به مشارکت مردم در همه حوزه‌ها کمک کند، بسیار ارزشمند است. هرچه می‌توانیم باید این پویش را توسعه دهیم، تشویق کنیم و در همه حوزه‌ها پیش ببریم.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی، صرفه جویی در مصرف سوخت توسط شهروندان را عامل رونق تولید و اشتغال عنوان کرد و افزود:

در حاشیه پویش مردمی‌سازی مدیریت مصرف با کاهش ۱۰درصدی در بخش خانگی تلاش داریم با راهکارهای عملی در حوزه مصرف بهینه گاز در منازل، ۱۰ درصد صرفه جویی داشته باشیم تا این گاز در بخش صنعت مصرف و باعث جلوگیری از توقف فعالیتهای بخش تولید شود.

وی  با بیان اینکه خراسان رضوی رتبه دوم مصرف کننده خانگی بعد از تهران را دارد افزود: در حال حاضردو میلیون و ۶۵۰ هزار مصرف کننده بخش خانگی در خراسان رضوی وجود دارد که این مجموعه بزرگ می توانند گام تعیین کننده ای در میزان مصرف گاز در فصل سرما داشته باشند.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با بیان این که ایده، هر خانه یک اتاق گرم در سال گذشته، کاملا موفقیت آمیز بود، تبدیل ایده به فرایند را لازمه تداوم موفقیت دانست و اظهار امیدواری کرد: با همراهی مشترکان خانگی امسال مصرف گاز نسبت به سال گذشته ۱۰درصد کاهش یابد.

وی حمایت استانداری و مدیران ارشد شرکت ملی گاز را پشتوانه پویش مردمی صرفه جویی در مصرف گاز دانست و افزود: به پاس همراهی و همکاری مردم با شرکت گاز در جهت تامین همزمان گاز خانه ها و کارخانه ها ۱۰۰۰ جایزه ۲۰میلیون تومانی به مشترکان کم مصرف به قید قرعه اعطا می شود.

مهندس افتخاری ضمن اشاره به مصوبه دولت مبنی بر پاداش صرفه جویی و کاهش قیمت مصرف قبوض تا حد رایگان، پویش خراسان رضوی را در استمرار این مصوبه و با نیت تشویق مردم به استفاده بهینه از این سرمایه خدادادی دانست.

بدون فشار به مردم می تون صرفه جویی خوبی را با طرح شرکت گاز انجام داد

پایان پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />