تاریخ انتشار : دوشنبه 29 نوامبر 2021 - 18:09

شهردار مشهد الرضا(ع) خبر داد؛

تدوین برنامه جامع ساماندهی حاشیه شهر

تدوین برنامه جامع ساماندهی حاشیه شهر
ارجائی گفت: برای ساماندهی حاشیه شهر برنامه جامعی درحال تدوین است که امیدواریم ظرف دو ماه آینده به اتمام رسیده و پس از تصویب جزئیات آن اطلاع رسانی شود.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ سیدعبدالله ارجائی، شهردار مشهد الرضا(ع) در نشست با مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر خراسان رضوی، با اشاره به مطالبات مطرح شده از سوی اعضای این مجمع، افزود: یکی از سیاست های قطعی که اعلام و اعمال کرده ایم حمایت از سرمایه گذاری سالم است.

وی با بیان اینکه در این دوره به جد به دنبال توسعه متوازن و هویتی مشهد هستیم، اظهارکرد: یکی از موضوعات مرتبط با حمایت از سرمایه گذاری سالم ایجاد اشتغال است، زیرا بیشتر آسیب های اجتماعی ریشه در فقر دارد، برهمین اساس از سرمایه گذاری سالم داخلی، خارجی و ایجاد اشتغال محکم حمایت خواهیم کرد.

شهردار مشهد الرضا(ع) در خصوص فعالیت فرهنگسرای امربه معروف و نهی از منکر نیز تصریح کرد: این فرهنگسرا دارای اساسنامه است و مصوبه شورای شهر را نیز دارد و فعالان این حوزه می توانند از ظرفیت این فرهنگسرا استفاده کنند.

ارجائی در پاسخ به یکی دیگر از مطالبات مطرح شده در این نشست درخصوص نامگذاری معابر به نام مبارک شهدا نیز گفت: به این موضوع توجه ویژه ای داشته ایم و در هرجلسه شورای شهر حداقل یک یا دو معبر به نام شهدای گرانقدرنام گذاری می شود.

وی به سیاست های فرهنگی ششمین دوره مدیریت شهری اشاره و اظهارکرد: ابتدای کار سیاست های فرهنگیمان را به صورت مکتوب ابلاغ کرده ایم، سیاست فرهنگی ما تسری صفات امام رضا(ع) به شهراست، اگر این فرهنگ نیست پس چیست؟ اگر سبک زندگی زائر، خادم مجاور فرهنگ نیست، پس چیست؟

شهردارمشهدالرضا(ع) ادامه داد: در مجموع سیاست فرهنگی ما به صورت مکتوب ابلاغ، در آلبوم بودجه آمده و برای آن زیرساخت تعریف شده است، همچنین در ۱۸ بند چرخش های تحول آفرین و در ۱۹ گذاره چشم اندازی نیز به صورت روشن بیان شده است.

ارجائی در پاسخ به یکی دیگر از دغدغه های مطرح شده در خصوص مسجد محوری و تقویت جایگاه مسجد، اظهارکرد: سیاست قطعی ما مسجد محوری است و فرهنگسراها باید پشتیبان مساجد باشند؛ در سندی که به عنوان برنامه به شورای شهر در ابتدا ارائه داده ایم نیز برمسجد محوری تاکید شده است.

توسعه ورزش بانوان سیاست ما است

وی درادامه به مطالبه بانوان در ارتباط با توسعه فضاهای ورزشی ویژه بانوان در نقاط مختلف شهراشاره و خاطرنشان کرد: بارها اعلام کرده ام که سیاست ما توسعه ورزش بانوان است و برهمین اساس تمامی بوستان های بالای ۵هکتار برای ورزش بانوان تجهیز و مناسب سازی خواهند شد.

شهردارمشهد الرضا(ع) تصریح کرد: معنا ندارد که تنها در گوشه ای از شهر فضایی برای ورزش و نشاط بانوان اختصاص داده شود، فضاهای ورزشی باید به راحتی در دسترس بانوان قرارداشته باشد.

ارجائی ادامه داد: موضوعی که به صورت ویژه در ضوابط بودجه ۱۴۰۱ شهرداری مشهد

مورد توجه قرار گرفته است؛ اولویت قراردادن نشاط و سلامت بانوان است و مصمم به توسعه زیرساخت ها برای استفاده بانوان هستیم.

وی گفت: نمی توانیم توقع داشته باشیم بانوان سالم و با نشاط باشند اما زیرساخت های لازم را برای آن ایجاد نکرده باشیم.

شهردارمشهد الرضا(ع) با بیان اینکه اگر دختران و بانوان ما بخواهند تفریح و ورزش کنند چه جایی را برای آنها فراهم کرده ایم؟ افزود: دائم نمی شود بگوییم که این کار را نکنید، آن کار را نکنید، نمی شود آپارتمانی زندگی کرد اما شرایط آن را در نظر نگرفت. لذا مصمم هستیم تا فضاهای ورزش را برای بانوانمان در این دوره توسعه دهیم .

ارجائی درپاسخ به مطالبه توجه ویژه به دغدغه ها و بیانات مقام معظم رهبری در فعالیت های مدیریت شهری نیز اظهارکرد: منبع اصلی ما در تدوین برنامه کاری شورای ششم و شهرداری فرمایشات مقام معظم رهبری بوده است و بند بند وجود ما منبعث از فرمایشات حضرت آقا است که بسیار هم کاربردی است.

وی درخصوص برگزاری نشست های بیشتر با تشکل های مردمی با بیان اینکه مگر در روز چه تعداد می توان نشست برگزار کرد درحالی که اکنون در فضای مجازی فرصت برای ارتباط بیشتر فراهم است؛ خاطرنشان کرد: در صفحه شخصی ام در اینستاگرام به صورت مستقیم با مردم در ارتباط هستم و روزانه ۲۰۰-۲۵۰ پیام را پاسخ گویی و پیگیری می کنم.

وی اضافه کرد: مردم عزیز که نسبت به موضوعات شهر و مدیریت شهری دغدغه مند هستند می توانند از طریق صفحه شخصی اینستا گرام در فضای مجازی اقدام کنند و بدانند که موضوعات را پیگیری خواهم کرد.

شهردارمشهد الرضا(ع) همچنین در پاسخ به مطالبات مطرح شده در خصوص حاشیه شهر نیز گفت: برای ساماندهی حاشیه شهر برنامه جامعی درحال تدوین است که امیدواریم ظرف دو ماه آینده تدوین آن به اتمام رسیده و پس از تصویب جزئیات آن اطلاع رسانی شود.

ارجائی افزود: در زمینه حاشیه شهر استاندار و نماینده محترم ولی فقیه همراهی و تاکید ویژه ای دارند، وزیر راه و شهرسازی نیز در دو جلسه ای که تا کنون در این خصوص برگزار کرده ایم، بسیارعلاقه مند هستند که این کار را با همکاری هم به پیش ببریم، همچنین رئیس کمیته امداد کشور نیزدراین ارتباط اعلام آمادگی کرده اند.

وی اضافه کرد: امیدواریم به سرعت این طرح جامع را که می تواند درصدی از مشکلات حاشیه شهر را البته نه با محوریت شهرداری بلکه با محوریت دولت و کمک شهرداری و تمام دستگاه های ذی ربط حل کند تدوین نهایی کنیم.

شهردارمشهدالرضا(ع) در پاسخ به دغدغه ها درخصوص بازنگری طرح جامع شهر خاطرنشان کرد: در دیداری که با وزیر راه و شهرسازی داشتیم دستور بازنگری در طرح جامع را گرفته ایم و منتظر ابلاغ آن هستیم .

ارجائی در پاسخ به مطالبات مطرح شده در ارتباط با امید بخشیدن به مردم نیز گفت: واقعیت این است که حال مردم خوب نیست و این دوره شیوع ویروس کرونا باعث شد که حتی نتوانند برای عزیزان از دست رفته شان درست سوگواری کنند، درمجموع ما به لحاظ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیاز به امید در جامعه داریم که باید در این مسیر به مدیریت شهری کمک کنید.

وی افزود: در همین راستا المانهای شهری را در نوروز امسال زیباتر و متفاوتر از قبل خواهید دید واگر پیشنهادی در این رابطه است، ارائه دهید.

پایان پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />