تاریخ انتشار : سه‌شنبه 28 دسامبر 2021 - 12:15

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس:

تدوین اصلاح بودجه سال ۱۴۰۰ با محوریت حاشیه شهر و مسائل اجتماعی و فرهنگی

تدوین اصلاح بودجه سال ۱۴۰۰ با محوریت حاشیه شهر و مسائل اجتماعی و فرهنگی
حسامی گفت: لایحه اصلاح بودجه سال 1400 شهرداری مشهد با محوریت توجه به مناطق حاشیه شهر و مسائل اجتماعی و فرهنگی و هوشمندسازی درحال بررسی و تدوین است.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ حسین حسامی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس در گفتگویی با اشاره به آغاز فرآیند بررسی لایحه اصلاح بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری، اظهارکرد: این لایحه که ابتدای آذرماه به شورای شهر تقدیم شده، پس از بررسی اولیه در کمیسیون تلفیق، جهت بررسی جامع‌تر به کمیسیون‌های تخصصی شورا ارجاع داده شده است؛ این لایحه در کمیسیون‌های تخصصی با نگاه‌های مدنظر شورای ششم درحال بررسی است و سرانجام در کمیسیون تلفیق نهایی می‌شود.

وی گفت: توجه به حاشیه شهر و مناطق کم‌برخوردار، نگاه ویژه شورای ششم نسبت به اصلاح بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری است؛ در لایحه اصلاح بودجه برخی پروژه‌ها حذف و پروژه‌های جدید اضافه شده و لذا این لایحه در کمیسیون‌های فنی و تخصصی با نگاه ویژه به زیرساخت‌ها در این مناطق درحال پیگیری است.

حسامی ضمن ابراز خرسندی از روند بررسی لایحه، افزود: براساس نگاه شورای ششم، ۳۰ درصد از اعتبارات سال ۱۴۰۰ و به ویژه بودجه سال آینده به پهنه‌های حاشیه شهر اختصاص می‌یابد؛ در اصلاح بودجه امسال ۲۸۰ میلیاردتومان برای پروژه‌های زودبازده پیش‌ران توسعه در محلات هدف بازآفرینی و حاشیه شهر درنظر گرفته شده و مابقی اعتبار مدنظر نیز در بودجه سال ۱۴۰۱ دیده می‌شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس از نگاه ویژه شورای شهر نسبت به موضوعاتی چون هوشمندسازی، مسائل فرهنگی و اجتماعی و … در اصلاح بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری سخن گفت و اظهارکرد: با توجه به زمان محدود پیش‌ رو تا پایان سال جاری، باید نگاهی منطقی نسبت به اصلاح بودجه داشته باشیم

حسامی از رشد منابع پایدار در بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری مشهد خبرداد و گفت: این رشد مورد تاکید کمیسیون بودجه و در بخش منابع، حوزه‌های درآمدی پایدار هم برای شورای ششم بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: شورای شهر و روسای کمیسیون‌های تخصصی حین بررسی فرآیند اصلاح بودجه سال ۱۴۰۰، سیاست‌های کلان شورای شهر برای تدوین بودجه سال ۱۴۰۱ را نیز به معاونت‌های تخصصی و شهردار اعلام می‌کنند.

پایان یپام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />