تاریخ انتشار : شنبه 19 فوریه 2022 - 16:41

برگزاری مسابقه مهارتی هرس درختان پسته در روستای حسن‌آباد آبروان بخش رضویه شهرستان مشهد

برگزاری مسابقه مهارتی هرس درختان پسته در روستای حسن‌آباد آبروان بخش رضویه شهرستان مشهد
بیگ زاده گفت : هدف از کارگاههای آموزشی و مهارتی هرس کاران و برگزاری مسابقات هرس بالا بردن مهارت هرس کاران از طریق کار عملی و استفاده از تجارب همکاران و مرکز تحقیقات می باشد.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ حمید بیگ زاده، معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد از برگزاری مسابقه مهارتی هرس درختان پسته با شرکت هرس کاران برتر از شهرستانهای سرخس، تربت جام، صالح آباد و مشهد شهرستان مشهد، در روستای حسن آباد آبروان بخش رضویه شهرستان مشهد خبر داد .
معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشهد مطالبی در ارتباط با سطح زیر کشت، میزان تولید پسته شهرستان ، نقش و اهمیت هرس در میزان عملکرد محصول اشاره نمود.
مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان توضیحاتی در خصوص اهمیت هرس بیان نمود .
وی هدف دیگر از برگزاری مسابقات هرس را جمع آوری و تشکیل بانک هرس کاران استان در محصولات مختلف عنوان نمود که با آموزش مستمر و بالا رفتن سطح مهارت آنها دسترسی باغداران به هرس کاران ماهر راحتتر خواهد بود و میتوان در آموزش دیگر هرس کاران از وجود افراد برگزیده و ماهر بهره برد.
در این مسابقه از شرکت کنندگان خواسته شد با رعایت تمامی نکات و آرامش به رقابت بپردازند و سبک مسابقه برای هرسکاران تشریح شد .
هرس کاران برتر از شهرستانهای سرخس، تربت جام، صالح آباد و مشهد در گروه های سه نفره تقسیم بندی شدند و به هر شهرستان یک شماره از ۱تا۴بطور تصادفی اختصاص پیدا کرد و در اختیار هر گروه ۳درخت با رقم و شرایط یکسان قرار گرفت .
مدت زمان مسابقه نیز برای کلیه گروه ها ۲۰دقیقه در نظر گرفته شد.
پس از اتمام زمان مذکور گروه ارزیاب با حاضر شدن در مکان هرس گروه ها به طرح سوالات مورد نظر از هرس کاران گروه پرداخت و نحوه هرس مورد ارزیابی قرار گرفت.

پایان پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.