تاریخ انتشار : شنبه 14 آگوست 2021 - 11:12

افراد فاقد بیمه درمانی مبتلا به بیماری کرونا در روی تخت بیمارستانها تحت پوشش بیمه سلامت می شوند

افراد فاقد بیمه درمانی مبتلا به بیماری کرونا در روی تخت بیمارستانها تحت پوشش بیمه سلامت می شوند
عباسی با بیان اینکه پرداخت هزینه های بیماران کرونایی در مراکز جامع خدمات سلامت ۱۶ ساعته سرپایی به صورت رایگان است، گفت: افراد فاقد بیمه درمانی مبتلا به بیماری کرونا در روی تخت بیمارستانها تحت پوشش بیمه سلامت می شوند.

به گزارش خبرنگار سایه خاوران؛ «دکتر رضا عباسی»، مدیر کل بیمه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بیماری کرونا چالش ها و آسیب های اقتصادی فراوانی را برای مردم دنیا به وجود آورده است به طوری که تمامی کشورهای دنیا و کشورهای توسعه یافته متحمل خسارات بسیار زیادی در عرصه اقتصادی و اجتماعی شدند.

وی ادامه داد: نظام سلامت کشور از همان ابتدا در صف مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار گرفت، علیرغم وجود تمام مشکلاتی که در تامین امکانات و تجهیزات پزشکی با آن روبرو بود توانست حضور پررنگی و موفقی را از خود به معرض نمایش بگذارند و تجربیات ارزنده ای را برای مدیریت بحران به دست آورد و در تشخیص و درمان بیماری عملکرد نظام سلامت در پاسداشت حقوق بیماران و حرکت در چارچوب سلامت مردم را می توان مثبت ارزیابی کرد.

عباسی تصریح کرد:برنامه نسخه نویسی الکترونیک و حذف دفترچه های بیمه سلامت به منظور حذف چرخه انتقال ویروس از طریق دفترچه بیمار، حذف برنامه ارزیابی وسع و تمدید دفترچه های بیمه سلامت جهت بیمه شدگان به صورت الکترونیکی به منظور جلوگیری از تردد بیمه شدگان،تحت پوشش قرار دادن افراد فاقد بیمه درمانی مبتلا به بیماری کرونا در روی تخت بیمارستانها و پرداخت هزینه آنها به صورت بیمه ای و پرداخت ۹۰ درصد هزینه های بیماران بستری کرونایی در بیمارستانها، پرداخت هزینه های بیماران کرونایی در مراکز جامع خدمات سلامت ۱۶ ساعته سرپایی و ارائه خدمات شیمی درمانی در مراکز درمانی دولتی منتخب به صورت رایگان، از جمله اقدامات و خدمات ارزنده ای است که در حوزه بیمه سلامت انجام شد.

وی افزود: تمدید قرار داد پروانه پزشکان مطب دار با تائید سازمان نظام پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی تا پایان شهریورماه سال ۱۴۰۰، پرداخت مبلغ ۱۷۹/۶۲۳/۴۷۵/۰۰۰ تومان به دانشگاه های علوم پزشکی استان از اول فروردین تا کنون جهت بیماران بستری در بیمارستانها،پرداخت ۹۰ درصد هزینه های بستری و ۷۰ درصد هزینه های سرپایی بیمه شدگان در مراکز درمانی طرف قرداد استان در حوزه بیمه سلامت خدمات و اقدامات ارزنده ای در جهت پیشگیری از دیگر اقدامات و خدمات ارزنده در حوزه بیمه سلامت است.
«رضا عباسی» بیان داشت: اداره کل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان با تلاش و روابط عاطفی و همدلی و همفکری و همگرایی و تدابیر امیدوارانه و با محور قرار دادن عدالت اجتماعی و با تعامل و همکاری با دانشگاه های علوم پزشکی زاهدان، زابل و ایرانشهر و موسسات تشخیصی و درمانی و جامعه بیمه شدگان قدم در راستای جامعه سلامت نگر با یک چشم انداز در راستای کاهش هزینه های درمانی برداشته است.

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان یادآور شد: سازمان بیمه سلامت می کوشد تمام آحاد جامعه را تحت پوشش خود قرار داده و با تکیه بر آموزه های اسلامی و بر پایه ارزش های والای انسانی بتواند دغدغد های سلامت مردم جامعه را کاهش بخشد.

عباسی تصریح کرد: سازمان بیمه سلامت به منظور ارتقاء و افزایش شاخص های سلامت و کاهش هزینه های درمانی و توانمندسازی بیمه شدگان گام برداشته و با جامعه ای هدفمند و نگاهی امیدوارانه و خدمت بی منت را نسبت به خلق خداوند و رفاه بیشتر و آرامش و امنیت را به سهم خود برای مردم شریف و مهربان استان خصوصا روستائیان و عشایر و شهرنشینان بر دارد.

وی با بیان اینکه ۲ میلیون و ۱۷۷ هزار و ۲۲۶ نفر از مردم سیستان و بلوچستان در قالب ۵ صندوق بیمه سلامت همگانی، روستائیان، کارکنان دولت، سایر اقشار و ایرانیان تحت پوشش هستند، افزود: به منظور دسترسی سریع و آسان به خدمات تشخیصی درمانی با بیش از ۸۲۰ مرکز درمانی سطح استان اعم از پزشکان عمومی، متخصصین، فوق تخصص، دندانپزشکی،داروخانه ها و مراکز پاراکلینیک، فیزیوتراپی ها، بیمارستانها و مراکز درمانی روستایی عقد قرارداد همکاری منعقد نموده ایم.

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان یادآور شد: این اداره کل در راستای ارائه خدمات مطلوب تر به جامعه بیمه شدگان خصوصا روستائیان به سه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، زابل و ایرانشهر طرف قرارداد همکاری می باشد که با استقرار پزشکان خانواده در مراکز بهداشتی درمانی روستایی سطح استان کلیه خدمات سطح یک در محل سکونت روستائیان به این عزیزان ارائه می گردد.

عباسی گفت: روستائیان در صورت نیاز به خدمات تخصصی و فوق تخصصی از طریق سیستم ارجاع و برنامه پزشک خانواده می توانند از خدمات درمانی بهره مند گردند.

وی با بیان اینکه ۹۵ دفتر پیشخوان دولت قرارداد همکاری به منظور تسهیل و تسریع ارائه خدمات به بیمه شدگان انجام شده است، افزود: همچنین بیش از ۴ هزار و ۱۰۹ نفر از بیماران خاص اعم از دیالیزی، هموفیلی، تالاسمی، پیوند کلیه،ام اس تحت پوشش بیمه سلامت می باشند.

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در اجرای طرح تحول نظام سلامت کلیه هزینه های درمانی بیماران در بیمارستانهای دولتی به صورت رایگان می باشد و کلیه داروهای مصرفی بسته خدمتی بیماران خاص به صورت رایگان ارائه می گردد.

عباسی تاکید کرد:با اجرای برنامه تحول نظام سلامت فرانشیز پرداختی کلیه صندوق ها از جمله کارکنان دولت، روستائیان، سایر اقشار و شهرنشینان کاهش یافته به طوری که پرداخت فرانشیز هزینه های درمانی از طرف سازمان بیمه سلامت در بخش سرپایی ۷۰ درصد و خدمات بستری برای کلیه صندوق ها ۹۰ درصد همراه با تجهیزات مورد نیاز بیماران بستری در بیمارستان های دولتی توسط سازمان بیمه سلامت پرداخت می گردد.

بیش از ۷۰ درصد مردم سیستان و بلوچستان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در اجرای طرح تحول نظام سلامت کلیه هزینه های درمانی بیماران در بیمارستانهای دولتی به صورت رایگان می باشد،گفت: بیش از ۷۰ درصد مردم سیستان و بلوچستان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

پایان پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />