تاریخ انتشار : دوشنبه 6 دسامبر 2021 - 20:56

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور:

استقلال رسانه‌ها می‌تواند نقشه پیشرفت و توسعه کشور را ترسیم کند

استقلال رسانه‌ها می‌تواند نقشه پیشرفت و توسعه کشور را ترسیم کند
محمدیان گفت: رسانه‌ای که وابستگی داشته باشد در سنگر مزدوران کار می‌کند و این در حالی است که استقلال رسانه‌ها می‌تواند نقشه پیشرفت و توسعه شهر، استان و کشور را ترسیم کند.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ عباس محمدیان، رئیس سازمان بسیج رسانه کشور در نشست خبری که در سالن شهید جعفری سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) کرمانشاه برگزار شد، از دموکراسی در رسانه‌ها حمایت کرد و اظهار داشت: باید شرایط را طوری تغییر دهیم تا خبرنگاران بتوانند از مدیران بی‌عرضه شکایت کنند نه اینکه آنها از خبرنگاران شکایت کرده و اصحاب رسانه را به دادگاه بکشانند.

وی رسانه‌ها را نقطه پیشرفت و تحول استان کرمانشاه دانست و بیان داشت: قدرت، عزت و فرهنگ در رسانه‌های این استان وجود دارد و هر مدیری باید در خدمت رسانه باشد نه اینکه رسانه در خدمت مدیران باشد و لازم به ذکر است که رسانه‌ها باید تریبون صدای مردم باشند نه اینکه اهداف و جریانات سیاسی را نمایندگی کنند.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور بر استقلال رسانه‌ها تاکید کرد و گفت: رسانه‌ای که وابستگی داشته باشد در سنگر مزدوران کار می‌کند و این در حالی است که استقلال رسانه‌ها می‌تواند نقشه پیشرفت و توسعه شهر، استان و کشور را ترسیم کند.

محمدیان با اشاره به اینکه امروز رسانه قدرت حیات بشریت است گفت: تشکیل جبهه رسانه نیازمند نخبگان و قلم به دستانی است که دل در گرو پیشرفت و تعالی کشور، نظام و انقلاب دارند و اولویت ما این است که ظرفیت‌های موجود فعال جبهه رسانه را در راستای خط مقدم جنگ رسانه‌ای ساماندهی کنیم و از ظرفیت‌ها و سلیقه‌های مختلف رسانه‌ای استفاده کنیم . وی با اشاره به اینکه هر کجا که انقلاب دچار کندی حرکت شده و یا نیاز به جریان‌سازی انقلابی داشته است بسیج ورود کرده و میدان‌دار عرصه‌های سخت چه در جنگ تحمیلی، چه در جنگ نرم و چه در جنگ رسانه‌ای بوده است افزود: باید تلاشمان این باشد که رسانه‌های داخلی مرزشان را فراتر از مرز ایران ببینند و بسترسازی و شبکه‌سازی کنند تا بتوانیم در جبهه برون مرزی انقلاب اسلامی با استفاده از پتانسیل و ظرفیت‌های خوب رسانه‌ها نقش ایفا کنیم.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشوربا اشاره به اینکه امروز فقر محتوایی در رسانه‌های کشور بیداد می‌کند، گفت : از آنجاییکه در تربیت خبرنگاران تخصصی و کادرسازی ضعیف هستیم باید این مشکل را برطرف کنیم و خبرنگار هر حوزه‌ای در بطن آن حوزه فعالیت کرده و به موضوعات اشراف کامل داشته باشد.

پایان پیام/تسنیم

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />