کد خبر : 6575
تاریخ انتشار : یکشنبه 9 ژانویه 2022 - 17:47

آغاز واگذاری اراضی کارگاهی در هشت شهرک صنعتی خراسان رضوی

آغاز واگذاری اراضی کارگاهی در هشت شهرک صنعتی خراسان رضوی
بهرامی زاده گفت: واگذاری اراضی کارگاهی در هشت شهرک صنعتی استان آغاز شده به منظور توسعه تولید و اشتغالزایی ناشی از آن در راستای سیاستهای وزارت صنعت، معدن و تجارت آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ علی بهرامی زاده، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی در بازدید از ناحیه صنعتی نصر آباد تربت جام افزود: این واگذاری در شهرکهای صنعتی چناران، مشهد، فریمان، ماشین سازی و فناوریهای برتر، فناوری صنایع غذایی و بیوتکنولوژیکی شمال شرق، قوچان ۲، سبزوار ۲ و خیام انجام می گیرد.
وی بیان کرد: سهم هر شهرک صنعتی از واگذاری اراضی کارگاهی شامل ۱۸۱ قطعه در شهرک صنعتی چناران، ۱۹ قطعه در شهرک ماشین سازی و فناوریهای برتر، ۳۹ قطعه در شهرک خیام نیشابور، ۴۱ قطعه در شهرک سبزوار ۲، ۳۰ قطعه در شهرک فریمان، ۳۴ قطعه در شهرک قوچان ۲ و ۱۰ قطعه در شهرک فناوری صنایع غذایی شمال شرق و قطعاتی هم در شهرک صنعتی مشهد (کلات) خواهد بود.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: در گام نخست برای واگذاری اراضی کارگاهی با توجه به تقاضای بالا برای دریافت زمین در شهرک صنعتی چناران ، ۱۵ قرارداد در این شهرک با سرمایه گذاران منعقد شد.
بهرامی زاده افزود: واگذاری زمین کارگاهی به صورت قطعات ۲۰۰ تا ۵۰۰ مترمربعی در قالب برگزاری مزایده است که ۹ برابر شرایط عادی اشتغالزایی به همراه دارد به طوری که تبدیل زمین صنعتی به زمین کارگاهی، اشتغالزایی را از ۵۰ نفر در هر هکتار به ۴۵۰ نفر در هر هکتار افزایش می دهد.
وی اظهار داشت: در راستای اولویت سازمان صنایع کوچک مبتنی بر توسعه اقتصاد دانش بنیان و به منظور توسعه واحدهای دانش بنیان در شهرکهای صنعتی، با توجه به ماهیت شهرک فناوری صنایع غذایی و بیوتکنولوژی شمال شرق و کارکردهای آن در حوزه های صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی؛ شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی طراحی ۱۸ قطعه کارگاهی و ایجاد ۱۰ کارگاه در آنها و آماده سازی هشت قطعه زمین کارگاهی به منظور واگذاری به سرمایه گذاران را پیش بینی کرده است.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: واحدهای فناور و دانش بنیان می توانند با مراجعه به شهرک فناوری صنایع غذایی و بیوتکنولوژی شمال شرق و ارایه مستندات لازم پس از تایید شورای راهبری این شهرک، اقدامات لازم را جهت اخذ زمین به عمل آورند.

پایان پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />