تاریخ انتشار : چهارشنبه 30 ژوئن 2021 - 1:27

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان رضوی:

۸۱۷ مورد مجوز سقط جنین در پزشکی قانونی های استان ثبت شده است

۸۱۷ مورد مجوز سقط جنین در پزشکی قانونی های استان ثبت شده است
حجازی گفت: ۱۰۲۲ مورد در خصوص سقط جنین پرونده تشکیل شده است که ۸۱۷ مورد مجوز ان صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ آریا حجازی، مدیر کل پزشکی قانونی خراسان رضوی در نشست خبری عملکرد پزشکی قانونی ضمن ارائه اماری از مراجعان فوتی و زنده بیان کرد: در ادارات پزشک قانونی استان نزدیک به ۲۵۰ پرسنل و ۷۰ پزشک و حدود ۴۰ کارشناس فعالیت دارند که تنها در سال ۹۹ به ۱۷۰ هزار مراجعه کننده خدمات رسانی کرده است که حدود ۳ هزار نفر از انان به صورت فوتی و مابقی به صورت زنده مراجعه کرده اند. همچنین حدود ۱۱ درصد از نزاع ها مربوط به خشونت خانگی است.

وی با بیان اینکه ۵۴ هزار و ۸۷۲ مورد در سال ۹۹ نزاع در استان ثبت شده است؛ اظهار داشت: این موضوع یکی از معضلاتی است که رسانه ها در جهت کاهش آن با اطلاع رسانی باید تلاش کنند.

حجازی گفت: ۲۵ هزار و ۳۷۷ مورد مصدوم تصادفی به ما مراجعه کردند که حدود ۷۰ مورد تصادف ساختگی بوده و این نشان دهنده کاهش امار به دلیل تخصص کارشناسان ما بوده است.

وی با بیان اینکه ۲۰۵۸ مورد حادثه کار در سال ۹۹ داشتیم؛ تصریح کرد: این امار به دلیل اینکه یک سری توسط بیمه ها وارد سیستم قضایی نمی شوند.

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان رضوی با اشاره به آمار ثبت شده سقط جنین در پزشکی قانونی گفت: ۱۰۲۲ مورد در خصوص سقط جنین پرونده تشکیل شده است که ۸۱۷ مورد مجوز ان صادر شده است.

وی در ادامه بیان کرد: سقط جنین موضوعی است که به لحاظ شرعی در قانون اسلامی جایز نیست اما در مواردی به لحاظ فقهی و شرعی و فتوای علما از جمله به خطر افتادن جان مادر در صورت نگهداری جنین و یا مواردی که جنین بعد از مدت کوتاهی از تولد به دلیل ناهنجاری هایی که دارد فوت می کنند، مجوز شقط جنین صادر می شود و این قانون در راستای کمک به افرادی ثبت شده که جانشان در حین حاملگی در خطر است.

حجازی در پاسخ به این سوال که آیا مواردی بوده که بعد از سقط جنین ، جنین سالم باشد؟ گفت: ما حتی یک مورد نداریم که مجوز سقط صادر کرده باشیم و مادر سقط نکرده باشد و جنین سالم به دنیا آمده باشد ما با دقت وسواس و کنترلهای شدید مجوز سقط را صادر می کنیم و هر ماه ریز دلایل سقط جنین را به صورت مستند به تهران ارسال می شود و تهران مجدانه ان را بررسی می کند

وی با بیان اینکه ۴ هزار و ۷۳۴ معاینه برای ثبت طلاق به پزسک قانونی های استان در سال ۹۹ مراجعه کرده اند؛ اظهار داشت: بیش از ۳۰۰۰ مورد معاینه بر اثر تصادفات ثبت شده که ۹۴۵ مورد به دنبال تصادفات بوده است؛ همچنین ۹۷ مورد سقوط از بلندی، ۶۹ مورد بر اثر گاز منوکسیدکربن، ۱۵۶ مورد مرگ به دلیل سوختگی ها و ۱۳۰ مورد حوادث کار و ۱۳۰ مورد مسمومیت که منجر به فوت شده به ما مراجعه کرده اند.

مدیرکل پزشکی قانونی خراسان رضوی افزود: در دو ماهه اول سال جاری امارها نسبت به دو ماه اول سال ۹۹ در زمینه نزاع ۲۳ درصد افزایش، تصادفات جرحی ۳۸ درصد رشد و مجوز سقط جنین یک و هفت دهم درصد در تشکیل پرونده رشد داشته ایم، ۶۵ درصد در تصادفی ها فوتی، ۴۵ درصد در سوختگی و ۲۲ درصد در برق گرفتی رشد داشته است.

پایان پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.