کد خبر : 116
تاریخ انتشار : جمعه 19 فوریه 2021 - 15:25

پیشرفته ترین تصفیه خانه غشایی کشور در فاضلاب لوکال چهل بازه مشهد

پیشرفته ترین تصفیه خانه غشایی کشور در فاضلاب لوکال چهل بازه مشهد

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح تصفیه خانه فاضلاب لوکال چهل‌بازه ضمن تشکر از مدیریت شهری، از اقدامات بسیار خوب و موثر اعضای شورای شهر، شهرداری و توجه آنها به مسائل بنیادی شهر قدردانی کرد. امیرحسین قاضی زاده هاشمی، با اشاره به زندگی اجتماعی و نیازهای انسان ها افزود: بشر یک زندگی اجتماعی

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح تصفیه خانه فاضلاب لوکال چهل‌بازه ضمن تشکر از مدیریت شهری، از اقدامات بسیار خوب و موثر اعضای شورای شهر، شهرداری و توجه آنها به مسائل بنیادی شهر قدردانی کرد.

امیرحسین قاضی زاده هاشمی، با اشاره به زندگی اجتماعی و نیازهای انسان ها افزود: بشر یک زندگی اجتماعی دارد و انسان موجودی است که نیازهای مادی و معنوی خود را در بستر ارتباط با دیگران تامین می نماید. در چند صد سال گذشته تغییر در نگاه فلسفی انسان به عالم، شکل گرفته و بشر گذشته خود را عاقل و دارای درک و فهم می داند زندگی خود را با عالم و از جمله محیط زیست تطبیق می داد.

وی ادامه داد: اما انسان امروز همه چیز را برای خود می خواهد و خود را مرکز عالم میداند و می گوید همه چیز باید در استخدام من باشد، چون قدرت، انرژی، تکنولوژی، دانش، منابع مالی و طبیعی در اختیارم است در نهایت طبیعت تا جایی با انسان همراهی کرده بعد از آن طغیان می کند و این تغییرات آب و هوایی نشان از طغیان طبیعت است.

 مسئولین؛ خدمتگزار مردم هستند

قاضی زاده هاشمی در ادامه گفت: جامعه ما یک جامعه مردم سالار و مردم پایه است امام راحل انگیزه انقلاب را رسیدن به یک تمدن مردمی ذکر کرد همیشه می فرمودند؛ صاحبان اصلی این انقلاب مردم هستند ،مردم باید در همه مسائل اظهار نظر کنند و  تصمیم بگیرند، مسئولین “خدمتگذاران مردم” هستند.

وی در ادامه مطلب فوق افزود: این روزها بحث شفافیت آرا مطرح می شود شفافیت یک موضوع جامع است و آرا نمایندگان به عوان وکلای مردم باید علنی بشود یعنی مردم وقتی وکیلی انتخاب کردند باید بدانند وکیلشان مطبق نظر آنها عمل می کند یا خیر ؟

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی خاطر نشاد کرد: ما در مجلس قوانین زیادی در خصوص محیط زیست گذرانده ایم هیچ مشکلی در خصوص ضوابط قانونی برای حفاظت از محیط زیست وجود ندارد و بسیار قوانین پیشرفته ای داریم و شاید یکی از بیشترین تعهدات قانونی زیست محیطی برای دولت ها در جامعه جهانی مربوط به کشور ما است اما اجرا نمی کنیم.

امیر حسین قاضی زاده ادامه داد: اما ضعیف ترین اجرا مربوط به ما است ، چون دولتهای ما خود را متعهد به اجرای قانون نمی دانند ما در مورد دفع بهداشتی فاضلاب قانون رسمی و مسئول رسمی داریم.

وی تصریح کرد: مسئله محیط زیست بخاطر اقلیم و نوع آب و هوایی که ما داریم بحرانی ست شاید اقلیم ها و سرزمین های دیگر فرصت داشته باشند ولی با توجه به اینکه ما در کمربند خشکی زمین قرار گرفتیم و بنا بر مطالعات جدید، خشکسالی های شدید زلزله را تشدید  میکند و ما در کمربند زلزله قرار گرفتیم. هر دو اینها هشدار می دهد که به سرعت در حوزه مسایل زیست محیطی اقدامات قدرتمند انجام دهیم .

قاضی زاده بیان کرد: امیدوارم این احساس تعهد و توجه خاصی که شهرداری به مسائل شهری دارد سرعت پیدا کرده و مشهد شهرپیشتاز باشد.

 نائب رئیس مجلس اظهار داشت: مردم مشهد، مردم همراهی هستند. با اینکه نیمی از شهر در  وضعیت نامناسب به لحاظ کاربری ست اما همچنان با مدیریت شهری همراه هستند.

قاضی زاده هاشمی اضافه کرد: در طرحهای مربوط به فاضلاب شهری نسبت به شهرهای دیگر جلو هستیم  ولی نسبت به آن چیزی که باید باشیم خیلی عقب هستیم و اکنون موضوع اصلی بین دولت ها مسئله محیط زیست است و امروزه مسایل زیست محیطی آسیب بیشتری نسبت به مسایل سیاسی دارد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.