تاریخ انتشار : یکشنبه 30 ژانویه 2022 - 18:44

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تصریح کرد:

مشروح مصوبات بیست و چهارمین جلسه علنی شورای شهر مشهد مقدس

مشروح مصوبات بیست و چهارمین جلسه علنی شورای شهر مشهد مقدس
حاجی بگلو در پایان بیست و چهارمین جلسه علنی شورا به تشریح مصوبات این جلسه پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ موسی‌الرضا حاجی‌بگلو، سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در پایان بیست و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس به تشریح مصوبات این جلسه پرداخت.

وی در ابتدا با اشاره به لایحه نامگذاری معابر فرعی به نام شهدای گرانقدر، اظهارکرد: براساس مصوبه ، معبر فرعی طلوع ۱۰، واقع در طبرسی ۶۵ با حفظ شماره به نام شهید «محمدرضا قدرتی»، معبر فرعی شهید بابانظر ۱۴ واقع در بزرگراه شهید بابانظر با حفظ شماره به نام شهید «حسین‌علی محصل کیخا»، معبر فرعی نیاوران ۱۶ واقع در سرافرازان ۲۵ با حفظ شماره به نام شهید «حنیفه احمدزاده رواسبحانی» و معبر فرعی جلال آل احمد ۴۳ با حفظ شماره به نام شهید «رضا سیفی» نامگذاری شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با بیان اینکه لایحه تعیین‌تکلیف مطالبات بانک شهر از شهرداری مشهد دیگر دستورکار این جلسه بود، گفت: با تصمیم اعضای شورای شهر، به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده شد که با توجه به مطالبات بانک شهر درخصوص تسهیلات سررسید شده، نسبت به اجرای تفاهم نامه مورخ ۷ بهمن‌ماه اقدام نماید.

حاجی‌بگلو افزود: طبق مصوبه، شهرداری مشهدمقدس مکلف شده برنامه زمانبندی اسقاط بدهی‌ها را در قالب قرارداد نهایی به منظور انطباق با مصوبات شورای اسلامی شهر اعمال و نتیجه را به شورا گزارش نماید.

لایحه صدور مجوز استفاده با محدود نمودن موقت پیاده‌روها و سایر معابر و فضاهای عمومی، دیگر دستورکار این جلسه بود و سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در این خصوص تصریح کرد: براساس نظر اعضای شورای شهر، شهرداری مشهد مکلف شده از ابتدای سال ۱۴۰۱، مستند به مبحث دوازدهم مقررات ملی ساختمان به منظور اجرای عملیات ساختمانی اعم از احداث، تجدید و توسعه بنا، تخریب یا تعمیرات ساختمان، مجوز استفاده یا محدود نمودن موقت پیاده‌روها و سایر معابر و فضاهای عمومی را با ذکر تعداد روز و نوع استفاده، برابر مبحث یاد شده جهت تخلیه و انبار کردن موقت مصالح، اجرای دیوار ایمنی (حائل) یا استقرار وسایل و تجهیزات ایمنی و حفاظتی از قبیل داربست‌، نردبان، سکو، کانکس و…، پس از محاسبه و دریافت عوارض صادر نماید.

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس افزود: در جلسه امروز، لایحه اصلاح و بازنگری دریافت عوارض از بناهای ابقاء شده در کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ قانون شهرداری نیز به تصویب رسید؛ بر این اساس، شهرداری مکلف است از بناهای ابقا شده در کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری، عوارض ابقا بنای احداثی را نیز برابر عوارض صدور پروانه ساختمانی زیربنای مربوطه و به نرخ روز دریافت نماید.

وی خاطرنشان کرد: در ادامه نیز لایحه اصلاح بودجه سال ۱۴۰۰ سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات وابسته به شهرداری مشهد مقدس مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نظریه کمیسیون تلفیق در این خصوص به تصویب رسید.

پایان پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />