تاریخ انتشار : چهارشنبه 26 می 2021 - 3:13

مدیرکل هماهنگی امور سرمایه گذاری واشتغال استانداری خراسان جنوبی مطرح کرد؛

لزوم نوسازی وتجهیز مدارس، سرمایه گذاری برای نسل های آینده است

لزوم نوسازی وتجهیز مدارس، سرمایه گذاری برای نسل های آینده است
اکبری راد گفت: آموزش و پرورش سبب گستردگی ظرفیت توسعه، رشد اقتصادی، افزایش درآمد ونهایتا نقش مهمی در تشکیل سرمایه انسانی دارد.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ علی اکبر اکبری راد، مدیرکل هماهنگی امور سرمایه گذاری واشتغال استانداری خراسان جنوبی در دیدار مدیرکل نوسازی وتجهیز مدارس استان ومعاونین این اداره کل گفت: اقدام وهزینه برای نوسازی مدارس هزینه محسوب نمی‌شود بلکه سرمایه گذاری برای نسل های آینده کشوراست.

وی با اشاره به اینکه اهتمام در نوسازی مدارس اجر اخروی و دنیوی دارد، گفت: اجر اخروی این اقدام ارزشمند بعنوان یک باقیات الصالحات، عمل نیکو، وتوشه آخرت محسوب می شود ودر دنیا هم بعنوان یک نشان از فرهنگ دوستی، احساس مسولیت، توجه به فرهنگ، تعلیم و تربیت، ایجاد زمینه برای پرورش و تربیت فرزندان این مرز و بوم خواهد شد.

اکبری راد آموزش و پرورش رایک کالای سرمایه ای بادوام برشمرد و ادامه داد: بایستی رسالت و اهمیت مدرسه سازی رادر جامعه بویژه برای خیرین، نیکوکاران تشریح نماییم.

وی با تشکر از اقدامات واهتمام ویژه مدیر کل جوان و فعال وساعی نوسازی و تجهیز مدارس استان که بارایزنی هاو پیگیریهای متعدد ومستمر زمینه رشد مشارکت خیرین در امر مقدس مدرسه سازی وافزایش جذب، حمایت خیرین واعتبارات خیرین را در سال ۹۹نسبت به سال ۹۸داشته است، اظهار داشت: اگر به نوسازی و تجهیز مدارس توجه کنیم یقینا بر ظرفیت تولیدی جامعه افزوده خواهد شد.

اکبری راد مدیرکل هماهنگی امور سرمایه گذاری واشتغال استانداری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بسیاری از کشورهای دنیا پیشرفت اقتصاد خود را مدیون سرمایه گذاری در آموزش و پرورش آن کشور دانست و گفت: امر تعلیم و تربیت نوعی سرمایه گذاری محسوب شده ونقش اساسی در توسعه اقتصادی و اجتماعی دارد.

وی به ظرفیت ارزشمند ستاد توسعه خاوران استان اشاره کرد وگفت: با استفاده از این فرصت بویژه وجود معین توسعه‌ای ذیل این ستاد می‌توان با رایزنی وپیگیری نسبت به جذب خیرین ونیکوکاران در توسعه مدارس وتامین تجهیزات مدارس اقدام کرد.

اکبری راد بر احیا مسئولیت اجتماعی مدیران و مسولین ونهاد های حمایتی وبانکها وهلدینگ های بزرگ سرمایه گذاری تأکید کرد و گفت: با تشکیل جلسه با بانک‌های استان ونهادهای حمایتی وهلدینگ های بزرگ در استان وکشور بایستی زمینه جذب سرمایه گذار را برای نوسازی و تجهیز مدارس فراهم کرد.

پایان پبام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />