تاریخ انتشار : شنبه 13 مارس 2021 - 7:43

لزوم حفظ و صیانت از نیروی کار در تنظیم روابط کار وتکریم کارفرمایان و کارگران

لزوم حفظ و صیانت از نیروی کار در تنظیم روابط کار وتکریم کارفرمایان و کارگران

در تنظیم روابط کار و جبران خدمت نگاه ما به تکریم کارفرمایان و کارگران،حفظ و صیانت از نیروی کار و نزدیک کردن دیدگاه های طرفین است.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ مدیر کل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در جلسه “کمیسیون مالیات،کار و تامین اجتماعی اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی و شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی” که با حضور حمید رضا پناه مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی،متین فر مدیر روابط کار این اداره کل و جمعی از کارآفرینان،کارفرمایان و مدیران واحد های تولیدی استان برگزار شد گفت: در تنظیم روابط کار و جبران خدمت نگاه ما به تکریم کارفرمایان و کارگران،حفظ و صیانت از نیروی کار و نزدیک کردن دیدگاه های طرفین است.

کوروش یزدان در این جلسه مشترک ضمن تشکر از همراهی و همفکری مدیران بنگاه های اقتصادی استان در شرایط موجود طی سخنانی گفت:هدف گذاری و برنامه های بسیار خوبی در تنظیم روابط کار و کارگروه های مشترک در وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی صورت گرفته و در این خصوص دغدغه های شما را به خوبی می دانیم.

وی بر انجام کار کارشناسی در حوزه روابط کار و جبران خدمت و گفتگوهای مشترک تاکید کرد و افزود: نگاه و وظیفه ما سیاست گذاری و تنظیم روابط کار در جامعه کارگری و کارفرمایی است و قطعاً این نتیجه با همدلی و همراهی دولت و بخش خصوصی بدست خواهد آمد و معتقدیم در این گفتگوها هم می بایست به عزت کارگران و هم به کرامت انسانی کارفرمایان توجه شود.

یزدان در بخشی دیگر از سخنان خود گفت:به استناد ماده ۱۵۷ قانون کار در صورت هرگونه اختلاف فردی بین کارفرما و کارگر یا کارآموز که ناشی از اجرای قانون و سایر مقررات کار باشد می بایست در ابتدا از طریق سازش مستقیم بین کارفرما و کارگر یا نمایندگان آنها در شورای اسلامی کار یا نماینده کارگر حل و فصل شود و در غیر اینصورت در مراجع حل اختلاف قابل طرح و بررسی است که امیدواریم با ایجاد دبیرخانه  حل اختلاف و حكميت با روش صلح و سازش به ظرفيت موجود در ماده ١٥٧ با تفاهم دو كانون عالى استانى در حوزه كارگرى و كارفرمايى مى توان راه اندازى نمود و نسبت به كاهش سطح طرح دعاوى و شكايات در ادارات كار اقدام نمود. از ایجاد این دبیرخانه در خراسان رضوی به خوبی استقبال و حمایت می کنیم.

وی همچنین گفت:در تلاش هستیم تا سطح نگاه و اندیشه کارگران و کارفرمایان را هماهنگ و به هم نزدیک کنیم چرا که با ایجاد نقش توسعه گرایی و اندیشه و خرد است که نگاه تحکم کنار رفته و به یک سطحی از تفاهم خواهیم رسید که حرف کارگران و کارفرمایان به هم نزدیک و فهمیده خواهد شد و هر چه در این خصوص هماهنگ عمل کنیم نقطه نظرات مشترک آن بیشتر خواهد شد.

مدیر کل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگر از سخنان خود به سامانه جامع روابط کار اشاره کرد و گفت: اعتقاد داریم اساس کار این سامانه بر شفافیت و سلامت اداری پایه گذاری شده است و قطعاً از بروز فساد در این حوزه جلوگیری خواهد کرد و امیدوارم بتوانیم نسبت به پیشرفت این سامانه و زیر سامانه های آن بیش از پیش فعالیت کنیم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.