تاریخ انتشار : یکشنبه 9 ژانویه 2022 - 21:27

قطع برق چاه های کشاورزی و تاثیر آن در عملکرد محصولات بهاره شهرستان درگز

قطع برق چاه های کشاورزی و تاثیر آن در عملکرد محصولات بهاره شهرستان درگز
یونسی گفت: قطع برق چاه های کشاورزی در تابستان موجب کاهش عملکرد محصولات بهاره در شهرستان شد.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ اکبریونسی،مدیرجهاد کشاورزی شهرستان درگز گفت: متاسفانه قطع برق چاه های کشاورزی باعث طولاتی شدن مدار آبیاری شده و تنش گرمای بی سابقه تابستان مزید بر علت شد و خسارت قابل توجهی به محصولات بهاره مانند چغندرقند، پنبه، ذرت و جالیز که منبع آبی آن چاه های دارای کنتور هوشمند می باشد وارد نمود.
وی با بیان اینکه طی پیگیری های انجام شده و با هماهنگی با رئیس اداره برق شهرستان شرایط برای مرتفع شدن مشکل قطع برق انجام شد ولی طولانی شدن مدار آبیاری اثرات نامطلوبی در کاهش عملکرد داشت.
یونسی با اشاره به مشکلات کشاورزان افزود: به عنوان مثال در محصولی مثل پنبه حداقل پانصد کیلو در هکتار کاهش عملکرد داشتیم و بااحتساب قیمت هر کیلو پنبه۳۰ هزار تومان ،خسارت وارده برای هر ۵۰۰ کیلو کاهش عملکرد ۱۵ میلیون تومان می باشد که رقم قابل توجهی در هر هکتار می باشد.
وی با اشاره به شعار سالی که از سوی مقام معظم رهبری به تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها مزین شده است افزود: مهمترین هدف این شعار نیز حمایت و پشتیبانی از تولید کنندگان داخلی در جهت تولید محصولات میباشد که به واسطه این امر علاوه بر ایجاد اشتغال، زمینه خودکفایی در تمام بخش ها میسر شود.

پایان پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />