کد خبر : 5808
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 30 نوامبر 2021 - 19:17

غفلت از استعدادها و غارت دارایی ها

غفلت از استعدادها و غارت دارایی ها
غفلت و غارت مکمل یکدیگرند، غفلت مقدمه‌ غارت است و غارت افزایش‌دهنده‌ غفلت است و غفلت و غارت با همدیگر همراهند.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ ملت ما بالقوه نخبه است. یک بخش مهم جنگ نرم استعمارگران، هم امروز و هم همیشه در گذشته هم بیشتر بوده- عبارت است از اینکه ملت ما را یا هر ملتی را که دارای استعدادی است، از استعداد خودش غافل کنند، او را بی‌اعتنا کنند به آن استعداد یا حتی به وضعی برسانند که خود او منکر این استعداد بشود.
مقام معظم رهبری
مرض خود کم بینی میل شدید بعضی از آحاد جامعه به طرح نکات منفی و ناامید کننده در کشور موجب شده که هرکس از کمبودها و کاستی ها سخن بگوید بیشتر مورد استقبال قرار میگیرد تا کسانی که به نقاط مثبت و موفقیتها و دستاوردها بپردازند!‌ بطوریکه منتقدان و ناامیدکنندگان را حتی عالم تر و داناتر تلقی میکنند! این فرهنگ شگفت انگیز را در کمتر ملتی میتوان یافت که به داشته های خودش افتخار نکند! و غیرت ملی او در قبال داشته ها و توانمندیها و استعدادهایش عمیق و حساس نباشد. با نگاهی به بیانیه گام دوم رهبری معظم انقلاب؛ صراط مستقیم در ارزیابی گام اول انقلاب را میتوان یافت که معظم له هم به نقاط مثبت اشاره کرده اند و هم به کاستی ها و ضعفها و قصورها؛ هم به روشنائیها پرداخته اند و هم به تارکیها.
کسانیکه خوبی های ملت و انقلاب ایران را کم نمایی و خوبیهای غرب را بیش نمایی میکنند یا اینکه بدیهای خودمان را بیش نمایی و بدیهای غرب را کم نمایی میکنند؛ در سطوح و توده مردم و حتی روشنفکرانمان کم نیستند.
چرا عده ای تا یک موفقیت و پیشرفتی در عرصه های مختلف بدست می آید با شبهه افکنی سعی در کم رنگ کردن آن دارند.
چرا عده‌ ای تا یک نقص و ضعفی در گوشه ای پیدا میشود آنرا آنقدر بزرگ میکنند که به مسئله اصلی کشور تبدیل شود؟
چرا اگر از نقصها و کمبودها بگویی مورد تحسین واقع میشوی، اما اگر از پیشرفتها و توفیقات بگویی جیره خوار حکومت تلقی میشوی؟
یک فیلسوف اهل رومانی جمله زیبا و عمیقی دارد: (ناامیدی جمعی مهمترین عامل انهدام ملتها است، ملتی که دچار آن شود هرگز نخواهد توانست دوباره روی پای خود بایستد).
این نوع فرهنگ را اگر غفلت از توانمندیهای خود و خود کم بینی ندانیم؛ خیانت به جامعه و خدمت مستقیم به دشمن است
در ۲۰۰ سال منتهی به انقلاب که چنین فرهنگی بر کشور و ملت ما حاکم بود و به تعبیر مقام معظم رهبری به مردم ما باورانده بودند که از آفتابه بیشتر نمی تواند بسازد؛ ثروت ملی این کشور را به غارت بردند وذره ای به توسعه و پیشرفت این کشور کمک نکردند؛ سرزمینهای ما را قطعه قطعه به بیگانگان واگذار کردند بخشی به بحرین و بخشی به شوروی و بخشی به افغانستان، این خسارت غفلت ملت از توانمندیها و دارائیهایش دیگر ‌قابل جبران نیست.
قرآن کریم از قول خداوند میگوید:
«وَدَّ الَّذینَ کَفَروا لَو تَغفُلونَ عَن اَسلِحَتِکُم وَ اَمتِعَتِکُم فَیَمیلونَ عَلَیکُم مَیلَةً واحِدَة»؛ (کافران آرزو میکنند که شما از جنگ‌افزارها و ساز و برگِ خود غافل شوید تا ناگهان بر شما یورش بَرند) (نساء ۱۰۲)
دشمن میخواهد شما غافل بشوید از سلاحتان و از دارایی‌هایتان. بحث پهپاد و موشک و مانند اینها را که می‌بینید این روزها چطور در دنیا به عنوان یک مسئله‌ اساسی و مهم مطرح میشود؛ [دشمن] میخواهد شما از اینها غفلت کنید، از این توانایی چشم بپوشید تا بتواند راحت به شما حمله کند.
این خود کم بینی تا عناصر دولت قبلی هم سرایت کرده بود که با صراحت میگفت ایرانی آبگوشت بز باش میتواند بپزد!
واگذاری پروژه های عمرانی؛ نفتی و غیره به شرکتهای خارجی، مصرف کالا و تولیدات خارجی، سرگردان کردن مخترعان و نوآوران و مبتکران در پیچ و خم بروکراسی، عدم حمایت از تولیدات داخلی و سنگ اندازی در مسیر رشد آنها
خام فروشی و بها ندادن به ارزش افزوده ایجاد کردن در مواد خام اعم از معادن و نفت و …
تعطیل کردن هزاران بنگاه تولیدی اقتصادی که امروزها به همت دولت سیزدهم و قوه قضائیه در حال بازسازی است
نمونه بارز این خودکم بینی در مسئولان خود باخته و بعضا خائن گذشته است.
غفلت و غارت مکمل یکدیگرند، غفلت مقدمه‌ غارت است و غارت افزایش‌دهنده‌ غفلت است و غفلت و غارت با همدیگر همراهند. این در مورد کشورهایی که مستقیم نقاط قوتی که خیلی بیشتر است نیز باشیم. مقام معظم رهبری
الف)- در یکی از اسناد به دست آمده از سفارت آمریکا در تهران نیز، یکی از اهداف آمریکا در ایران، تأمین دسترسی به منابع نفتی و مواد معدنی در ایران، به قیمت‌های قابل تحمل برای آمریکا و هم‌پیمانانش عنوان شده است.
در راستای این سیاست، آمریکا جهت دستیابی به هدف سلطه بر خلیج‌فارس به منظور عبور نفت ارزان قیمت، حاضر به انجام هر اقدامی از جمله سرنگون کردن دولت‌های مردمی و به روی کار آوردن حکومت‌های دست‌نشانده، می‌باشد که نمونه بارز آن را در کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ شاهد بودیم.
نتیجه این غفلت غارت ۲۴ میلیون بشکه نفت ایران بود.
ب)- یکی از نگرانی‌های امام خمینی(ره) پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، درباره غارت منابع طبیعی ایران توسط بیگانگان بود. ایشان میگفتند: اطلاعات دولت‌هایی مثل آمریکا، انگلیس و شوروی از منابع طبیعی و همچنین مردم ایران بسیار زیاد است، اطلاعاتی که در نهایت به غارت ایران منجر می‌شد:
در سخنان امام خمینی(ره) بود «ما فریادمان این است که باید این ملت هر چه دارد مال خودش باشد، و خودش اداره خودش را بکند. ما «مستشار» نمی‌خواهیم از آمریکا! شصت هزار مستشار، که اینقدر [هزینه] دارد که من و شما تصورش را نمی‌کنیم. این بودجه مملکت را صرف مستشارها دیگر نکنید.
۴۰ سال غارت و چپاول نفت ایران توسط انگلیس نیز از همین نمونه و غفلت است.
ج)- غارت جنگلها در غفلت مسئولان محیط زیست.
د)- غارت معادن با خام فروشی به خارج از کشور بخاطر عدم تلاش برای صنایع تبدیلی و ارزش افزوده ایجاد کردن نمونه هایی از این حقیقت تلخی است که رهبری بدان هشدار دادند.
راهکار:
۱- هیچ مشکلی را بدون ارائه راه حل طرح نکنیم.
۲- بجای آنکه یک روشنفکر منفی نگر محبوب باشید یک تحلیل گر مثبت اندیش باشد.
۳- هر نقطه ضعف و قوتی را در حد خودش و بدون بزرگ نمائی یا کوچک نمائی بیان کنید.
۴- در‌ کنار ضعف‌ها حتما به نقطه قوتها هم که خیلی بیشتر است اشاره کنید.
۵- خبرهای دستاوردها و موفقیتهای کشور و جوانان را دنبال کنید.
۶- خوشحالی خود را درپیروزیها فقط به پیروزی در بازیهای ورزشی محدود نکنید.
۷- صدا و سیما و رسانه ها به موفقیتها و دستاوردهای گرانسنگ انقلاب بیشتر بپر دازند.
۸- دستگاههای اجرائی و دولت فعالیتها و کارهای کرده را به مردم بگوید.

پایان پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />