تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 25 نوامبر 2021 - 9:12

فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهدای شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد الرضا (ع) تاکید کرد؛

ضرورت توجه به حلقه های میانی در بیانیه گام دوم انقلاب

ضرورت توجه به حلقه های میانی در بیانیه گام دوم انقلاب
حسامی گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب، مقام معظم رهبری سخن از حلقه های میانی می زنند که این حلقه ها همان واسطه های مردمی بین مسئولین و خود مردم هستند.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ حسین حسامی، فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهدای شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد الرضا (ع) ضمن تبریک هفته بسیج، اظهار کرد: بسیج، پرچمدار خدمات ارزشی، موثر و ایثارگری در حوزه های مختلف است، کارکرد و نقش کلیدی بسیج منحصر به حوزه ای خاص نمی شود، زمانی که به گذشته نگاه می کنیم، شاهد آن هستیم که تفکر بسیجی و مکتب آن است که کاربرد دارد.
وی ادامه داد: بسیج به عنوان یک تشکل خاص نیست، بلکه یک رویکرد و مکتب است؛ در زمان دفاع مقدس، جنگ تحمیلی که شکل گرفت؛ تفکر بسیج و از خودگذشتگی وارد می شود و در حوزه دفاع از وطن، ارزش ها، مردم و نوامیس پرچمداری می کند و در کنار باقی ظرفیت های کشور می درخشد.
فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهدای شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد الرضا (ع) بیان کرد: بعد از جنگ تحمیلی، در حوزه سازندگی و محرومیت زدایی؛ بسیج کارکرد خود را عوض می کند و در حوزه آبادانی، ساخت و ایجاد زیرساخت های کشور عملکرد خوبی را از خود برجای می گذارد.
حسامی افزود: در حوزه بصیرت افزایی، فرهنگی، اقتصادی، معیشتی و اجتماعی نیز بسیج به خوبی ورود پیدا کرده است و به طور مثال در این مدت اخیر در بحث ویروس کرونا، با پیام رهبر انقلاب اسلامی در این حوزه نیز بسیج وارد میدان شد و کارکرد بسیج نمایان شد.
وی تاکید کرد: در حوزه تولید ماسک و مواد ضدعفونی در ایام کرونا، نیز کارکرد بسیج به خوبی قابل لمس بود؛ همچنین در حوزه تولید بسته های معیشتی، بسیج با برگزاری رزمایشات مواسات و کمک های مومنانه توانست عملکرد قابل قبولی از خود ارائه کند.
فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهدای شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد الرضا (ع) با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری ( بسیج یعنی متن مردم، آن مردمی که می توان امید دفاع از انقلاب را از آن ها داشت)، تصریح کرد: از بطن این پیام می توان فهمید که انقلاب از آن خود مردم است؛ دفاع از انقلاب را نیز بسیج با نیروهای مردمی انجام داده است.
حسامی اضافه کرد: بسیج، نهادی برخاسته از دل مردم است و برای مردم کار می کند؛ زمانی که در شهر حادثه و بلای طبیعی رخ می دهد، اولین نیرویی که پای کار می آید؛ بسیج است.
وی در خصوص نقش کلیدی بسیج در مدیریت شهری، گفت: نگاه ارزشی و از خودگذشتگی که شالوده شکل گیری طیبه بسیج است، زمانی که به هر قسمتی منتقل می شود، زمینه ساز ارائه خدمات ارزشمندی به مردم می شود و خدمت شکل عبادت به خود می گیرد.
فرمانده حوزه بسیج شهدای شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد الرضا (ع) اظهار کرد: این خدمت می تواند در حوزه دفاع سخت، جنگ نرم، حوزه فرهنگ، حوزه خدمات و حوزه سلامت و … باشد.
حسامی ادامه داد: ما در حوزه مدیریت شهری، اعتقاد بر این داریم که شهر یک محیط پویا و فعال است؛ لذا با این رویکرد نمی توان گفت که نگاه کالبدی، عمرانی و زیرساختی به شهر داشته باشیم؛ اگر شهر و شهرداری را به عنوان مجری مدیریت شهری و شورای شهر را به عنوان سیاست گذار برای شهرداری و شهر در نظر بگیریم؛ زمانی می تواند موفق عمل کند که مردمی باشد.
وی افزود: اگر ما مشارکت حداکثری مردم را در حوزه مدیریت شهری داشته باشیم و این مشارکت را در حوزه سیاست گذاری، اجرا و نظارت اعمال کنیم؛ موفق عمل کرده ایم.
فرمانده حوزه بسیج شهدای شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد الرضا (ع) تاکید کرد: بسیج؛ مهم ترین گروه مردمی بوده که در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته است.
حسامی با بیان اینکه امروزه فعالیت های بسیج تخصصی شده است؛ خاطرنشان کرد: بسیج اقشار و متخصص در حوزه های مختلف، بسیج علمی، بسیج دانش آموزی و بسیج کارمندان و… از جمله فعالیت های تخصصی این نیروها است.
وی تاکید کرد: در حوزه مدیریت شهری اعتقاد داریم، تحقق تمدن نوین اسلامی باید رقم بخورد و در بیانیه گام دوم انقلاب، مقام معظم رهبری سخن از حلقه های میانی می زنند که این حلقه ها همان واسطه های مردمی بین مسئولین و خود مردم هستند.
فرمانده حوزه بسیج شهدای شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد الرضا (ع) اضافه کرد: ما در طلیعه گام دوم انقلاب به صورت حتمی از این حلقه های میانی در حوزه مدیریت شهری به عنوان نقطه عطف استفاده می کنیم و به عنوان یکی از ارکان اصلی حوزه مدیریت شهری این موارد باید دیده شود.
حسامی تصریح کرد: اعتقاد داریم که در شورای ششم، اگر از ظرفیت های مردم به درستی استفاده کنیم و در این راستا از ظرفیت نخبگان، جوانان، دانشگاهیان، حوزه و بسیج نیز نهایت بهره را ببریم، معضلات اصلی شهر را حل خواهیم کرد.

حل مشکلات حاشیه شهر با رویکرد بسیج و مشارکت

وی با بیان اینکه یکی از معضلات اصلی ما در شهر مشهد که زیبنده این شهر نیست؛ وجود حاشیه شهر است؛ خاطرنشان کرد: در حال حاضر بالغ بر یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر حاشیه نشین داریم که می توان با نگاه بسیج و مشارکت به این موضوع پرداخت.
فرمانده حوزه بسیج شهدای شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد الرضا (ع) ادامه داد: بسیاری از بحران هایی که در حوزه های اجتماعی، اقتصادی و زیرساختی رقم می خورد، با تفکر و راه حل های بسیج قابل حل است.
حسامی گفت: ما در مدیریت شهری نیازمند، مدیریت عالمانه، جهادی و مردم محور هستیم که در این مسیر مفهوم بسیج کارکرد پیدا می کند.
وی خاطرنشان کرد: فلسفه شکل گیری مشهد، وجود بارگاه امام رضا (ع) است؛ اگر مشهد را به عنوان یک دایره ترسیم کنیم؛ کانون نور این دایره مضجع منور امام رضا (ع) است؛ مشهد یک شهر دینی، مذهبی و زیارتی است؛ لذا باید در حوزه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی و… به سمت استفاده از نیروهای مردمی گام برداریم.

پایان پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />