تاریخ انتشار : دوشنبه 27 دسامبر 2021 - 10:42

سازمان صنایع کوچک توانمندسازی زنان کارآفرین را دنبال می کند

سازمان صنایع کوچک توانمندسازی زنان کارآفرین را دنبال می کند
رامین گفت: این سازمان به دنبال شبکه سازی، آموزش و توانمندسازی زنان کارآفرین و بازارسازی برای محصولات آنان در کشور است که در این زمینه برنامه ریزی منسجمی دارد.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ پروانه رامین، مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در نشست منطقه ای که با حضور فیزیکی و برخط برخی از بانوان کارآفرین، مدیران کل دفتر امور بانوان استانداری و مشاورین امور بانوان سازمان صمت استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی، سمنان و گلستان در محل این شرکت برگزار شد، افزود: یکی از نشانه های توسعه یافتگی در جوامع، میزان بهره وری و استفاده از ظرفیت زنان جامعه در حوزه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است.

وی بیان کرد: هر چقدر کشورها توسعه یافته تر باشند، شکاف بین توسعه یافتگی مردان و زنان کاهش می یابد لذا بهبود وضعیت بانوان جزو الزامات اصلی بهبود شاخص های توسعه در هر جامعه است، در این راستا دفتر امور زنان و خانواده سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران سه هدف را در حوزه اقتصاد بانوان کارآفرین و صنعتگر کشور دنبال می کند.

وی اظهار داشت: نخستین هدف، شبکه سازی زنان کارآفرین در راستای ایجاد بستری مناسب جهت تعامل اقتصادی بانوان است که در این راستا دفتر امور زنان و خانواده سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران اقدام به برگزاری نشستهای منطقه ای با رویکردهای آموزش و توانمندسازی بانوان به منظور جلب مشارکت پررنگ زنان در توسعه پایدار کرده است.

مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: دومین هدف این دفتر، ارایه آموزشهای لازم به زنان کارآفرین برای مهارت آموزی و توانمندسازی آنان در قالب برگزاری دوره های آموزشی است.

رامین ادامه داد: سومین هدف نیز بازارسازی برای محصولات واحدهای تولیدی بانوان کارآفرین در قالب برپایی نمایشگاه های فصلی و دائمی و حضور آنان در نمایشگاه های بین المللی است که در این راستا گامهایی نیز برداشته شود.

وی تکمیل زنجیره تامین و تولید در حوزه زنان کارآفرین، انتقال تجربیات زنان کارآفرین موفق، هم افزایی در راستای ارتقای مهارت و دانش فنی و راه اندازی کسب و کارهای کوچک، دریافت پیشنهادات و جمع بندی شاخص های توسعه کسب و کار زنان از دیگر اهدافی برشمرد که در نشستهای منطقه ای با بانوان کارآفرین کشور دنبال می شود.

وی اظهار داشت: در نهایت اقتصاد جهانی در حال تجربه اقتصاد دانش بنیان با موج چهارم انقلاب صنعتی است، تحقق این نظام تولیدی چنان دستاوردهای اقتصادی چشمگیری به همراه دارد که مولفه های اصلی آن در صدر اولویتهای برنامه ریزی کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه قرار گرفته است لذا انتظار می رود بانوان کارآفرین نیز به دنبال دانش بنیان شدن محصولات خود باشند.

رامین اضافه کرد: زنان کارآفرین در کشور با توجه به شرایط سخت اقتصادی که وجود دارد، با مشکلات عدیده ای مواجه هستند اما از جان و مال خود گذشته اند تا موتور اقتصاد صنعتی کشور روشن بماند.

مشاور امور بانوان مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: هم اینک یکهزار و ۱۷ شهرک صنعتی مصوب در کشور وجود دارد که از این تعداد ۸۳۲ شهرک به بهره برداری رسیده است.

وی با اشاره به وجود ۴۴ هزار و ۶۹ هکتار زمین صنعتی در شهرکها و نواحی صنعتی کشور افزود: تاکنون ۹۵ هزار و ۴۱۵ مورد قرارداد منعقد شده با کارآفرینان و صنعتگران در شهرکهای صنعتی ایران ثبت شده که ۹۶۱ هزار و ۷۳۱ مورد اشتغالزایی به همراه داشته است.

رامین اضافه کرد: از مجموع قراردادهای منعقده سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با صنعتگران برای واگذاری زمین به آنان، چهار هزار و ۴۴۰ قرارداد با بانوان کارآفرین بوده و هم اینک یکهزار و ۲۵ زن کارآفرین فعال در شهرکها وجود دارد.

وی بیان کرد: ۸۹ مجتمع کارگاهی، ۶ شهرک فناور و ۳۸ مرکز خدمات کسب و کار نیز تحت مدیریت سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران فعالیت دارند و تاکنون ۴۱ هزار و ۵۰۳ دوره آموزشی برای صنعتگران برگزار شده که منجر به آموزش یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر شده است.

مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: تاکنون چهار هزار و ۱۳۵ تور صنعتی توسط این سازمان برگزار شده که ۹۳ هزار نفر در این تورها شرکت کرده اند.

فاطمه حق پرست، مشاور مدیر عامل در امور بانوان شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت : در این نشست برخی از زنان کارآفرین استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان و سمنان به بیان توانمندیها و مشکلات خود پرداختند و در نهایت از بانوان کارآفرین خراسان رضوی با اهدا لوح سپاس ، تقدیر گردید و از واحدهای تولیدی بامحوریت زنان صنعتگر در شهرکهای صنعتی استان از توانمند سازی این مجموعه ها در راستای ایجاد اشتغال پایدار قدردانی شد.

حق پرست اعلام نمود : مشاور امور بانوان مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران طی سفر سه روزه خود به خراسان رضوی از ۱۰ واحدهای صنعتی بانوان در شهرکهای صنعتی بینالود، توس و تربت حیدریه شماره ۲ دیدن کرد.

پایان پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />