کد خبر : 6711
تاریخ انتشار : یکشنبه 16 ژانویه 2022 - 15:17

تولید پودر تزریقی سفکوئینوم سولفات با نام تجاری سفاکتان برای اولین بار در کشور

تولید پودر تزریقی سفکوئینوم سولفات با نام تجاری سفاکتان برای اولین بار در کشور
پودر تزریقی " سفکوئینوم سولفات " با نام تجاری " سفاکتان " یکی از جدیدترین آنتی بیوتیکهای دامی برای اولین بار در کشور توسط شرکت داروسازی نصر فریمان به بازار عرضه گردید.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ دکتر ناصری مسئول فنی و مدیر تحقیق و توسعه شرکت داروسازی نصر فریمان، شرکت دانش بنیان داروسازی دامی تولید در گفتگو با واحد خبر گفت:سفکوئینوم سولفات بصورت پماد پستانی برای دام ها در داخل ایران تولید و مصرف می شود ولی فرم تزریقی این دارو که در گذشته بصورت سوسپانسیون تزریقی ۲٫۵ درصد و با نام تجاری کوباکتان وارد کشور می گردید امروز بدلیل تحریم ها دیگر وارد نمی شود و ما با تکیه بر توان داخلی این نیاز دارویی دامی کشور را برطرف نمودیم.
دکتر ناصری در ادامه اشاره کرد: انتخاب این محصول بدلیل مصرف بی رویه آنتی بیوتیک های خانواده پنی سیلین ها در دام ها و ایجاد مقاومت دارویی منجربه درمان طولانی تر و گاهاً بی اثر، بوده است، خانواده سفالوسپورین ها که نسل جدید آنتی بیوتیک ها می باشند و سابقه مصرف طولانی در ایران ندارند باعث شده حیوانات در درمان مقاومت نشان نداده و درمان بصورت قطعی و موثر انجام شود.
ایشان تاکید کردند: مزایا و ویژگی این دارو دوره پرهیز از مصرف بسیار کوتاه آن است و همین امر سبب گردیده شیر و گوشت دام پس از مدت کوتاهی قابل مصرف انسانی باشد.
دکتر ناصری در پایان عنوان کرد : ما امروز می توانیم نیازهای دارویی دامی در کشور را با اتکا به دانش فنی بومی و استفاده از ظرفیت های داخلی، دانشمندان و نخبگان کشورمان برطرف نمائیم واز خروج ارز و عبور از تحریم ها موفق عمل کنیم اما نیاز است بسترهای تولید و حمایت های داخلی از تولید کنندگان افزایش یافته و موانع از سرراه تولید کنندگان برداشته شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />