تاریخ انتشار : چهارشنبه 19 ژانویه 2022 - 13:14

شهردارمشهد؛

توجه ویژه به حوزه نشاط و سلامت خانواده در اصلاح بودجه ۱۴۰۱ شهرداری

توجه ویژه به حوزه نشاط و سلامت خانواده در اصلاح بودجه ۱۴۰۱ شهرداری
ارجائی گفت: لایحه بودجه سال 1401 شهرداری در موعد قانونی برای بررسی به شورای اسلامی شهر تقدیم خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ سید عبدالله ارجائی،شهردار مشهد در بیست و دومین جلسه علنی شورای اسلامی افزود: از اعضای شورای شهر برای توجه ویژه مجموع منابع و مصارف در اصلاح بودجه و ایجاد توازن در این حوزه تشکر می کنم.

وی به تذکر یکی از اعضای شورای شهر درخصوص توجه ویژه به حوزه بانوان نیز اشاره و اضافه کرد: دوره ششم مدیریت شهری نگاه ویژه ای به خانواده، نشاط، آسایش، امنیت و سلامت دارد؛ بنابراین در بودجه سال آینده تمام تلاش را داریم تا بتوانیم به این حوزه ها به صورت ویژه توجه داشته باشیم .

شهردارمشهد با بیان اینکه در بودجه ۱۴۰۰ به دلیل محدودیت های فراوان و اینکه نمی خواستیم هزینه های جاری را افزایش دهیم؛ نتوانستیم در اصلاح بودجه میل و سیاست های خود را پیاده کنیم؛ اظهارکرد: در اصلاح بودجه ۱۴۰۰ مطالعات طرح های موردنظر دوره ششم مدیریت شهری برای سال آینده دیده شد و از امروز این مطالعات با قوت بیشتر و انتخاب مشاوران آغاز خواهد شد.

ارجائی تصریح کرد: همچنین یارانه های مورد نیاز حوزه حمل ونقل عمومی و خدمات شهری در اصلاح بودجه ۱۴۰۰ شهرداری افزایش پیدا کرده است و برنامه های فرهنگی و اجتماعی نیز رشد داشته است.

وی اضافه کرد: آلبوم بودجه نیزبه گونه ای تنظیم شد تا کمترین بار را به بودجه سال آتی واردکند و امیدواریم با این کار قسمت اعظمی از بدهی های شهرداری در سال ۱۴۰۰ را پرداخت کنیم.

شهردارمشهد با بیان اینکه در اصلاح بودجه ۱۱۰۰میلیارد تومان پروژه بدون مطالعه یا ضرورت به نفع پروژه های نیمه تمام و پروژه های فعال در حاشیه شهر حذف شده است، اظهار کرد: همچنین بودجه جاری ۱۴۰۰ شهرداری تنها به اندازه احکام حقوق و دستمزد قانونی به میزان ۷درصد افزایش پیدا کرده است.

ارجائی تصریح کرد: درکنار این موارد بر فعال ماندن تمامی کارگاه های پروژه های نیمه تمام در اصلاح بودجه تاکید و ۲۵ میلیارد تومان نیز برای تجهیز بوستان ها به فضاهایی ویژه ورزش بانوان و معلولان عزیز درنظرگرفته شده است.

وی افزود: با وجود تمامی محدودیت های مالی و مشکلاتی که شهرداری با آن روبرو است از میزان حقوق، مزایا و رفاهیات نیروهای خدوم شاغل در شهرداری، شرکت های وابسته و پیمانکاران خدماتی نه تنها کاسته نشد؛ بلکه افزایش نسبتا خوبی نیز داشته است.

شهردارمشهد با اشاره به صرفه جویی ۱۰ درصدی در هزینه های جاری اصلاح بودجه ۱۴۰۰شهرداری، اظهارکرد: امیدواریم بتوانیم در لایحه بودجه ۱۴۰۱ که سوم بهمن ماه به شورای شهر تقدیم خواهد شد، سایر سیاست های دوره ششم مدیریت شهری را ذیل هدایت های اعضای محترم شورای شهر و چشم اندازهایی که ابلاغ شده است، عملیاتی کنیم.

ارجائی به تذکر یکی از اعضای شورای شهر در خصوص تاخیر در انتصاب معاونت شهرسازی اشاره کرد و گفت: معاون مربوطه مشخص شده و اقدامات مقدماتی نیز انجام و مکاتبات مورد نیاز نیز با دستگاه مبداء انجام شده است و به محض اینکه جواب مکاتبه داده شود، حکم انتصاب معاونت شهرسازی صادرخواهد شد.

شهردارمشهد ادامه داد: در انتصاب جناب آقای حسین نژاد به عنوان استاندار خراسان شمالی به نوعی غافلگیر شدیم و چند روز قبل از انتصاب از وزارت کشور به اینجانب اطلاع داده شد و آمادگی زیادی برای جابجایی در معاونت نداشتیم که از قبل کارهای مرتبط با انتصاب معاون جدید را آغاز کنیم؛ لذا روند امور بعد از انتصاب آقای حسین نژاد شروع شد و اکنون نیز منتظر پاسخ نامه از مبداء گزینه انتخابی برای معاونت شهرسازی هستیم.

پایان پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />