تاریخ انتشار : یکشنبه 26 دسامبر 2021 - 16:47

با حضور معاون استاندار صورت گرفت؛

تشکیل کمیته نفت و گاز ستاد انرژی استان در شرکت گاز خراسان رضوی

تشکیل کمیته نفت و گاز ستاد انرژی استان در شرکت گاز خراسان رضوی
جلسه کمیته نفت و گاز ستاد انرژی استان خراسان رضوی به میزبانی شرکت گاز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ جلسه کمیته نفت و گاز ستاد انرژی استان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی و مدیران عامل شرکت‌ بهره برداری نفت و گاز شرق و شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد و شرکت گاز استان خراسان رضوی و روسای منطقه ۴ عملیات انتقال گاز و پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی به میزبانی شرکت گاز برگزار شد.

جواد خدائی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی در این نشست که در سالن تعالی اداره مرکزی شرکت گاز استان برگزار شد، اظهار کرد: شرکت‌های خدماتی حوزه انرژی باید از سیاست‌های توسعه شهری، روستایی و صنعتی استان آگاه باشند تا بتوانند موازی این اقدامات خدمت رسانی را انجام دهند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با بیان این مطلب که اثر این هم افزایی باید به وضوح در خدمت رسانی به بخش‌های مختف استان دیده شود، افزود: خواسته ما از مدیران تدوین برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت با رویکرد آمایش سرزمین است.
وی عنوان کرد: برنامه‌های تدوین شده در هر بخش باید شفاف و با قابلیت اندازه گیری باشد و به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان برسد.
در ابتدای این نشست حسن افتخاری مدیرعامل شرکت گاز استان و دبیر کمیته به ارایه گزارشی از روند و آخرین وضعیت گازسانی به بخش‌های مختلف استان پرداخت و گفت: خراسان رضوی دارای دو میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک در بخش‌های مختف مصرفی است.
وی افزود: در حال حاضر ۹۹٫۹ جمعیت شهری و حدود ۹۶ درصد خانوار واجد شرایط روستایی استان از گاز طبیعی بهره مند هستند و پیش بینی می‌کنیم با تکمیل و بهره برداری طرح‌های در حال اجرا ضریب نفوذ گاز بخش روستایی هم به بالای ۹۹ درصد ارتقاء یابد.
در ادامه جلسه مدیران حاضر در جلسه هر یک به ارائه برنامه‌های دارای اولویت خود به منظور گذر از فصل زمستان پرداختند و با توجه به شرایط پیش رو و به منظور گذر از زمستان و  هماهنگی در اجرای برنامه‌های سال‌ جاری بعنوان برنامه‌های کوتاه مدت و نیز تدوین برنامه‌های عملیاتی میان مدت و بلند مدت استان در حوزه سوخت مقرر گردید جلسات کمیته بصورت هفتگی و با جدیت برگزار گردد.
گفتنی است؛ علی‌اصغر اصغری مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی هم در بخشی از این نشست گزارشی از روند تامین سوخت نیروگاه‌ها و صنایع استان در زمستان ۱۴۰۰ را ارائه کرد.
در ادامه محمد کامل، فرشید خیبری و یحیی فیضی مدیران منطقه ۴ عملیات انتقال گاز و شرکت نفت و گاز شرق و شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد نیز طی گزارشاتی آخرین وضعیت و اقدامات حوزه کاری  خود را بیان کردند.

پایان پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />