کد خبر : 5969
تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 دسامبر 2021 - 11:54

مدیرکل برنامه بودجه و ارزیابی عملکرد شهرداری مشهد اعلام کرد؛

برگزاری رویداد تدوین برنامه میان مدت شهرداری در حوزه بازآفرینی

برگزاری رویداد تدوین برنامه میان مدت شهرداری در حوزه بازآفرینی
بارانی از برگزاری رویداد تدوین برنامه میان مدت بازآفرینی خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛جمال حسن بارانی، مدیرکل برنامه بودجه و ارزیابی عملکرد شهرداری مشهد در این خصوص، گفت: منظور از تدوین برنامه در واقع ارائه راهکارها و اقدامات و پروژه های عملیاتی و اجرایی برای بازآفرینی هر محله و پهنه براساس اولویت های کمبود و ناکارآمدی آن و رساندن آن به میانیگن های شهری مطلوب است.

وی افزود: در این راستا ابتدا چالش های محلات شناسایی شده و سپس با نگاه به وضع مطلوب، پروژه های خلاقانه و عملی برای ۴ سال آتی ارایه می شوند.

مدیرکل برنامه بودجه و ارزیابی عملکرد شهرداری مشهد اضافه کرد: این برنامه و پروژه ها به حوزه های مجری شامل مناطق شهرداری و دستگاه های اجرایی ارائه شده و در برنامه هایشان جهت اجرا طبق اولویت قرار خواهد گرفت و از طرفی برشی از برنامه شهرداری در موضوع بازآفرینی را رقم می زند.

بارانی با بیان اینکه در طبقه بندی تیم ها هدف پوشش تمام محدوده و محلات ناکارآمد شهری بوده که شامل حاشیه شهر و بخش فرسوده و تاریخی میانی شهر هستند، اظهارکرد: موارد مدنظر داورها شامل کیفیت ارائه، جامع بودن موضوعات شامل مسائل کالبدی، اجتماعی، اقتصادی و حاکمیتی در پهنه ها، نوآورانه و در عین حال عملی بودن پروژه ها است.

وی تصریح کرد: در این رویداد شرکت‌کنندگان در قالب ۸ تیم‌، با حضور در کارگاه کشف و حل مسئله، برنامه های پیشنهادی برای بازآفرینی پهنه های ناکارآمد شهری حاشیه شهر را شامل پهنه‌های «سیدی»، «جاده قدیم»، «خواجه‌ربیع و دروی»، «گلشهر و التیمور» و «قلعه ساختمان» و پهنه های میان شهری شامل پهنه های «میانی تاریخی» و «میانی فرسوده»، تدوین کردند.

مدیرکل برنامه بودجه و ارزیابی عملکرد شهرداری مشهد گفت: شرکت‌کنندگان بعد از ۱۰ روز برنامه‌های تدوین شده خود را ارائه خواهند داد و با سایر تیم‌ها به رقابت می‌پردازند .

بارانی با اشاره به اینکه دفاتر تسهیلگری مخاطب اصلی تدوین این برنامه ها هستند، خاطرنشان کرد: تقریبا بطور میانگین ۲ سال از فعالیت و حضور این دفاتر در محلات گذشته و از نزدیک و با مطالعه علمی، تمامی مسایل و مشکلات محلات ناکارآمد شناسایی و در جهت رفع آن اسناد توسعه محلات را تدوین کرده اند.

پایان پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />