تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 25 آگوست 2022 - 19:21

مدیرعامل مجمع خیران توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای خراسان رضوی:

برای توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی باید به صورت عملیاتی کار کنیم

برای توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی باید به صورت عملیاتی کار کنیم
شریف الحسینی گفت: باید برای توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی به صورت عملیاتی کار کرده و راهکاری برای جلوگیری از هدر رفت نیروی انسانی پیدا کنیم

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ منصوره شریف الحسینی، مدیرعامل مجمع خیران توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای خراسان رضوی در دومین نشست تخصصی توسعه و ترویج مهارت آموزی که با هدف تبیین و بررسی فعالیت های خیرانه در خصوص روش های موثر در جهت پیشگیری از هدر رفت نیروی انسانی و اقتصادی در راستای توسعه پایدار که در مرکز همایش های دانشکده فنی و حرفه ای شهید منتظری مشهد برگزار شد، ضمن اشاره به اهمیت کارورزی و کار آموزی، بیان کرد: در صدد هستیم که خروجی هنرجویان در مراکز تولیدی و صنعتی اثر گذار بوده و نخبه پروری و استعداد یابی در رشته های خاص شناسایی و چرخه صنعت به سمت جوان‌گرایی حرکت کند.
وی تصریح کرد: در تابستان سال جاری بیش از ۲۰ هزار نفر دوره کارورزی در صنایع را پشت سر گذاشتند، اما از بازخورد و استعداد یابی و نخبه پروی و گزینش چهره های برتر جوان که مورد حمایت مدیران صنایع قرار گیرند آماری در دسترس نیست و ما باید طرح های کاروزی را عملیاتی نموده و سپس به عنوان طرحی نتیجه بخش تبدیل نماییم.
مدیرعامل مجمع خیران توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای خراسان رضوی تاکید کرد: امیدواریم صاحبان صنایع محیطی را فراهم کنند که از این قوانین و ضوابط برای توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی به صورت عملیاتی کار کرده و راهکاری برای جلوگیری از هدر رفت نیروی انسانی پیدا کنیم.
شریف الحسینی اظهار کرد: بیش از ۵ میلیون نفر ساعت هنرجویان دوران کارورزی را در رشته های تخصصی پشت سر گذاشتند که معتقدیم اگر این فرصت را قدر بدانیم و در راستای توسعه و مهارت آموزی مدنظر قرار دهیم به قطع به مسئولیت خود در جامعه همت ورزیدیم.
*افتتاح هنرستان فنی و حرفه ای شهید سلیمانی در یکی از مناطق حاشیه شهر مشهد
در این نشست رضا حمیدی، رئیس هیئت مدیره انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی هم احداث و راه اندازی هنرستان های فنی در کشور را از نان شب واجب تر دانست و گفت: احداث دانشگاه ها و دبیرستان هایی که به تولید جوانان بیکار کمک می کنند عین تفکر و اندیشه استعمار است که امیدواریم دولت مردان این معظل را مورد توجه قرار دهند.
وی با اشاره به اینکه احداث هنرستان های مهارت آموزی راهکار حفظ سرمایه های انسانی است، افزود: مهارت آموزی و تخصص گرایی باید در جامعه رونق پیدا کند.
رئیس هیئت مدیره انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی تصریح کرد: صنعت و مهارت آموزی در جهان ۲ بال پیروزی پیشرفت صنعتی در جهان است که متاسفانه در کشور ما مورد توجه قرار نگرفته است.
حمیدی با اشاره به بیکار بودن ۵ میلیون نفر فارغ التحصیل جوان بیکار در جامعه با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری، بیان کرد: مقام معظم رهبری بارها اشاره کرده اند که آموزش های فنی و حرفه ای را غافل نشوید چه کسانی به این مهم توجه کردند؟ ایشان فرمودند همانطور که مملکت به علم احتیاج دارد به پنجه های مهارتی صنعتگر و هنرمند نیاز دارد و این یعنی تربیت تکنیسین و کارگر ماهر است.
وی در این نشست به افتتاح و راه اندازی هنرستان دخترانه شهید سلیمانی با ظرفیت ۱۵ کلاس که به مدت ۹ ماه ساخته و به بهره بردای رسیپده است اشاره کرد و گفت: بنا بود در احداث این مجموعه دولت مشارکت ۵۰ درصدی داشته باشد که به وعده عمل نکرداما شخصا به وظیفه انسانی خود عمل کردم و این مجموعه را به پایان رساندیم و تحویل آموزش و پرورش دادیم تا تجهیز و راه اندازی کند.
راه اندازی و احداث مجموعه آموزشی پردیس خواف به همت پارک فناوری و مدیران مجتمع فولاد خراسان برای آموزش جوانان و اشاعه فرهنگ مهارت اموزی از جمله خبرهای این جلسه بود.
همچنین راه اندازی مرکزآموزش دو گانه در شهرک سنعتی توس وساخت دستگاه باز پروری برای بیماران نورولوژی توسط دانشجویان داخلی و همچنین فعال شدن مجتمع شوق زندگی برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی به همت عابدین زاده معاون دادستان در ناحیه ۵ مشهد از دستاوردهای دومین نشست مجمع خیران خراسان رضوی بود.
در پایان این نشست اصحاب رسانه در گفت و گویی کوتاه نظرات و انتقادات خودرا در خصوص برگزاری این نشست با قلی زاده مدیر روابط عمومی مجمع خیرین مطرح و بنا شد این جلسات به صورت فصلی در راستای حمایت از نسل جوان و ترویج فرهنگ مهارت آموزی با حضور صاحبان صنایع،مدیران اجرایی، استانداری و همچنین مدیران آموزشی در استان و دعوت از مدیران کشوری به صورت گسترده تر برگزار شود.
شایان ذکر است که دومین نشست تخصصی توسعه و ترویج مهارت آموزی با هدف تبیین و بررسی فعالیت های خیرانه در خصوص روش های موثر پیش گیری از هدر رفت نیروی انسانی و اقتصادی در راستای توسعه پایدار و با حضور مدیران انبوه ساز و روئسای ادارات آموزشی استان، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی، مدیران و کارشناسان فنی و حرفه ای و جمع کثیری از نخبگان و صاحبان صنایع کوچک و فعالان عرصه خدمات اجتماعی در مرکز همایش های دانشکده فنی و حرفه ای شهید منتظری مشهد برگزار شد و مسئولان حاضر آمادگی خود را جهت توسعه فعالیت حوزه فنی و حرفه ای اعلام کردند.

پایان پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />