تاریخ انتشار : دوشنبه 3 ژانویه 2022 - 17:49

شهردار مشهد الرضا علیه السلام؛

اولویت ما مسایل اجتماعی است

اولویت ما مسایل اجتماعی است
ارجائی گفت: هویت اصلی این شهر به وجود مضجع امام هشتم است و هرآنکس که در این شهر زیست دارد سبک زندگی خادم، زائر و مجاور الگوی مدیریت ششم برای ترویج فرهنگ رضوی در شهر است.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ سید عبدالله ارجائی شهردار مشهد الرضا علیه السلام در آیین تکریم و معارفه معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی وفرهنگی شهرداری مشهد اظهار کرد: هزاران نفر در سراسر دنیا امروز دل در گرو‌ کسی دارند که یک بار او را از نزدیک‌ ندیده اند؛ آنها برای کسی به عرصه آمدند که فرسنگ ها از نظر ظاهری با او فاصله داشتند. امروز ما خادم این چنین مردمی شدیم که جای شکر و مباهات دارد.

وی افزود: انچه من فکر میکنم این است که در روی این کره خاکی و در بین خیل عظیم ارادت مندان به ساحت مقدس اسلام نقش خادمین مردم مشهد الرضا علیه السلام ویژه است. بزرگترین مدال افتخار ما نوکری زائران امام رضا علیه السلام است و این فلسفه وجودی شهربوده و همه فعالیت ها و برنامه ها باید مطابق با آن برنامه ریزی شود.

شهردار مشهد الرضا علیه السلام با اشاره به اینکه چه اتفاقی رخ داد که باغ خصوصی در کمتر از ۱۳۰۰ سال به جهان شهر تبدیل شده است، بیان کرد: این شهر از نظر کالبدی به سمت غرب حرکت کرده و دیوار بتنی در شرق کشیده شده و یک منطقه ممنوعه ایجاد کرده است. از تولیت آستان قدس بابت توجه ویژه به این موضوع و دستورات خوب در این زمینه تشکر می کنم.

ارجائی تصریح کرد: هویت اصلی این شهر به وجود مضجع امام هشتم است و هرآنکس که در این شهر زیست دارد یا خادم یا زائر و یا مجاور است و سبک زندگی خادم، زائر و مجاور الگو مدیریت ششم برای ترویج فرهنگ رضوی در شهر است.

وی با اشاره به فوت پاکبان منطقه سه در حین خدمت اضافه کرد: باید لایحه ای در شورا ایجاد شود تا به خانواده پاکبان ها کمک کنیم.

شهردار مشهد الرضا علیه السلام عنوان کرد: مشهد حرم شهر است و تسری صفات امام به شهر راهبرد ما است. شهر باید مهربان باشد.

ارجائی ضمن اشاره به دفن شهدا در میدان شهدا گفت: امیدوارم این اقدام مبارک باعث تغییر فضا در اصلی ترین و هویتی ترین میدان مشهد شود.

وی با اشاره به انتصاب معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد ادامه داد: هر لشکری افسرانی دارد. مانباید متولی حوزه های تخصصی شویم بلکه باید از آنان حمایت کرده و در کنارشان باشیم. ما متولی اخلاق اجتماعی هستیم.

شهردار مشهد الرضا علیه السلام اظهار کرد: اولویت ما مسایل اجتماعی است و باید مورد توجه قرار بگیرد همچنین باید کمیته های خلاقیت اجتماعی در عرصه های مختلف راه اندازی شود و حلقه های میانی و تشکل های مردمی فعال شود.

ارجائی با اشاره به حوزه ورزش و بانوان تصریح کرد: اسلام زن را به اوج عزت رسانده و ما نیز باید به این موضوع اهمیت دهیم.

پایان پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />