کد خبر : 6977
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 27 ژانویه 2022 - 14:15

اهدای عضو وزندگی دوباره شش بیمار

اهدای عضو وزندگی دوباره شش بیمار
اهدای اعضای فرزند مدیر شبکه بهداشت و درمان چناران که به علت عارضه مغزی، دچار مرگ مغزی شده بود، موجب نجات و ادامه زندگی شش بیمار نیازمند به عضو شد.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ فاطمه مظفری فرزند دکتر یعقوب مظفری مدیر شبکه بهداشت و درمان چناران که همزمان با میلاد حضرت زهرا(س) به علت عارضه مغزی دچار مرگ مغزی شده بود با رضایت پدر و مادرش به شش بیمار زندگی دوباره بخشید و روح بلندش در آسمان ها به آرامش ابدی رسید.

دکتر یعقوب مظفری با بیان اینکه فرزندش علی رغم تلاش بی وقفه تیم پزشکی دچار مرگ مغزی شد اظهار کرد: پس از تایید مرگ مغزی فرزندم، پیشنهاد اهدای اعضا ارائه شد که با توافق و نظر خودم و همسرم،بهترین و پسندیده ترین کار این بود که جسم فاطمه بتواند به چند بیمار که در رنج و درد بیماری هستند جانی دوباره ببخشد.

دکتر مظفری تصریح کرد: از اهدای اعضای فرزندم پشیمان نیستم چرا که هر کدام از اعضای بدن فاطمه توانست ضمن نجات بیماران، چند خانواده را شادمان نماید و این تنها دلخوشی ما پس از رفتن اوست.

مسئول واحد فراهم آوری اعضا پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز اظهار کرد: در یکهزار و یکصد و چهل و ششمین عمل اهدای عضو از اهدا کننده مرگ مغزي فاطمه مظفری۲۴ ساله كه از بیمارستان قائم (عج) به واحد فراهم آوری اعضای پیوندی در مرکز پیوند اعضای دانشگاه مشهد معرفی شد، پس از انجام مراحل تأييد مرگ مغزي و رضايت پدر و مادر تحت عمل اهدای عضو قرار گرفت.

دکتر ابراهیم خالقی ضمن قدردانی از این اقدام ارزشمند خاطر نشان کرد: کلیه های زنده یاد فاطمه مظفری به دو خانم ۵۵ و ۵۴ ساله ساکن مشهد که سالها از نارسایی کلیه رنج می بردند و با دیالیز تحت درمان بودند بصورت رایگان اهدا و پیوند شد.

وی تصریح کرد: کبد مرحومه فاطمه مظفری به آقای ۴۲ ساله ساکن مشهد که ۳ سال است به دلیل بیماری از کار افتاده شده بود و دردو رنج بیماری خانواده وی را دچار مشکل کرده بود بصورت رایگان پیوند شد.

مسئول واحد فراهم آوری اعضا پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه قسمتی از پوست جانبخش فاطمه مظفری جهت پیوند به بیماران سوختگی نیازمند پوست به بانک پوست بخش سوختگی ارسال شد خاطرنشان کرد: قرنیه های مرحومه نیز برای پیوند به بیمارانی که از نابینایی رنج می برند به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارسال شد.

پایان پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />