کد خبر : 2328
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 1 ژوئن 2021 - 19:50

استاندار خراسان شمالی تاکید کرد؛

انعقاد تفاهم نامه با مسئولان ارشد کشوری، جرقه ای برای توسعه و پیشرفت استان خراسان شمالی

انعقاد تفاهم نامه با مسئولان ارشد کشوری، جرقه ای برای توسعه و پیشرفت استان خراسان شمالی
شجاعی گفت:انعقاد هر تفاهم نامه با مسئولان ارشد کشوری جرقه و حرکتی برای پیشبرد اهداف و توسعه استان خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری سایه خاوران؛ محمد علی شجاعی، خراسان شمالی، در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان شمالی که با حضور رئیس دانشگاه آزاد کشور برگزار شد؛ افزود: تاکنون هشتاد تفاهم نامه با مسئولان ارشد کشوری در راستای پیگیری مطالبات مردم استان منعقد شده که منجر به اتفاقات خوب در حوزه های مختلف شده است.

وی در خصوص اجرای طرح های کلان توسعه نیز خاطرنشان کرد: به جز اعتبارات دولتی، زیرساخت ها و سفرهای مقامات ارشد کشوری حداقل شش هزار میلیارد تومان در بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.

وی با بیان اعلام آمادگی استان برای اجرای هر طرحی در حوزه دانشگاه آزاد استان ، تصریح کرد: نگاه ما به این دانشگاه با سایر دانشگاه ها متفاوت است که امیدواریم در حوزه بین المللی نیز شاهد اتفاقات خوب باشیم.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: در بحث آموزش عالی کشور مشکلاتی وجود دارد هر چند در این حوزه آموزش دانشگاه آزاد تحولاتی رخ داده اما باز هم نیازمند تحولات بیشتری هستیم. استاندار خراسان شمالی ، تدوین سند توسعه استان با برش شهرستانی را تابلو و نقشه راه استان دانست و افزود: همچنین با سفر مقام معظم رهبری به این استان تحول عظیمی در زیر ساخت ها شاهد بودیم و با تدوین سند توسعه نیز این تحولات تکمیل تر شد‌.

 محمدعلی شجاعی همچنین با تأکید بر وجود رشته های آموزشی منطبق بر نیازهای استان برای تامین نداشته ها، افزود: در مراکز دانشگاهی باید نیروی انسانی ماهر و متخصص تربیت شود تا خروجی اش نیروی انسانی آینده ساز باشد.

شجاعی با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری بین استانداری خراسان شمالی و دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفت: در این تفاهم نامه بر تکمیل سیستم آموزشی عالی با نگاه تامین نداشته های استان تأکید شده است.

مقام عالی دولت در خراسان شمالی با بیان اینکه به واسطه زیرساخت های موجود رشته های پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی استان ایجاد خواهد شد، افزود: متناسب با مزیت های نسبی و پیشران های اقتصادی استان رشته های آموزشی لازم در استان ایجاد خواهند شد تا با تربیت نیروی انسانی متخصص ماندگار مشکلاتی مانند اشتغال در استان حل شود.

محمدعلی شجاعی با تأکید بر وجود جدول زمان بندی برای اجرای این تفاهم نامه گفت: در این تفاهم نامه مدارس سما زیر مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی نیز مورد توجه است تا بتوانیم با هدف سرمایه گذاری نیروی انسانی دانش آموزان مستعد را از مقاطع ابتدایی بورسیه کنیم. 

شجاعی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری به ویژه در حوزه آموزش عالی با کشورهای مختلف، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی کشور به ظرفیت های دانشگاه آزاد اسلامی مرکز استان برای جذب دانشجویان خارجی به ویژه آسیانه میانه توجه داشته باشد. 

رئیس شورای اداری استان خطاب به مدیران حاضر در نشست تأکید کرد: در تعیین رشته های آموزشی مورد نیاز در این تفاهم نامه به ظرفیت ها و مزیت های استان توجه شود به عنوان مثال ۴۴ درصد استان روستا نشین هستند بنابراین ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات بخش کشاورزی باید مورد توجه باشد.

توجه به مشکلات استان در مقالات و طرح های پژوهشی، توسعه تحصیلات تکمیلی، جذب و ماندگاری هیات علمی و جمع بندی مشکلات دانشگاه آزاد مرکز استان با سازمان و ادارات جهت رفع آن از دیگر تأکیدات شجاعی در این نشست بود.

خراسان شمالی ظرفیتی مهم برای جذب و آموزش دانشجویان آسیای میانه است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور در جلسه شورای اداری استان گفت: در حال رایزنی با کشور ترکمنستان در خصوص جذب دانشجویان خارجی هستیم و خراسان شمالی به واسطه ظرفیت ها و مزیت های خود می تواند دایره نفوذ خود در این کشور را بیشتر کند.

محمدمهدی طهرانچی گفت: سهم استان خراسان شمالی به لحاظ نیروی انسانی و منابع معدنی در کشور قابل توجه است.

طهرانچی افزود: توسعه معدن و کشاورزی هوشمند مورد تأکید رشته های آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان شمالی است. 

وی تأکید کرد: در حال گذر از دانشگاه صرفاً آموزشی به سمت دانشکده های موضوع حل مسئله، مهارت و کارآفرینی هستیم که باید متناسب با زیست بوم هر شهر دانشکده ها ایجاد شود. 

طهرانچی با بیان اینکه در عرصه فرهنگی و آموزشی خود را متعهد به آینده فرزندان این مرز و بوم می دانیم و باید بسترساز اشتغال دانشجویان باشیم، افزود: دانشگاه آزاد خود را متهعد به مردم می داند و با تعامل گسترده در جمع مدیران راهبردی به دنبال عبور از شرایط کنونی است. 

وی تصریح کرد: وجود کارآمدی، انگیزه و خردمندی در کارکنان و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی مورد تأکید است. 

طهرانچی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب ارتقاء علمی، گسترش فضای آموزشی را از وظایف مدیران برشمردند، افزود: حکمرانی کشور دولتی است اما نهادهایی در کنار دولت کمک حال هستند که از مردم و برای مردم هستند که یکی از این نهادها دانشگاه آزاد اسلامی است. 

وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی جایگاه ویژه ای در نظام آموزشی کشور دارد و متعلق به مردم است. 

طهرانچی با تأکید بر اینکه دانشگاه نباید خود را از نظام اداری استان جدا کند، افزود: در بیانیه گام دوم انقلاب باید نیروی انسانی مستعد و کارآمد، فرصت ها و منابع، مدیران کارآمد و خرمند با هم پیوند برقرار کنند.

پایان پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />