تاریخ انتشار : دوشنبه 23 آگوست 2021 - 9:42

اتمام موفقیت آمیز و بدون حادثه تعمیرات اساسی مرکز اندازه گیری (CMF) خانگیران

اتمام موفقیت آمیز و بدون حادثه تعمیرات اساسی مرکز اندازه گیری (CMF) خانگیران
خیبری از اتمام موفقیت آمیز و بدون حادثه تعمیرات اساسی مرکز اندازه گیری خانگیران خبر داد.

به گزارش خبرنگار سایه خاوران؛ مهندس فرشید خیبری، مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق ضمن بیان اهمیت و تشریح اقدامات انجام شده در تعمیرات اساسی مرکز اندازه گیری خانگیران از اتمام موفقیت آمیز و بدون حادثه آن خبر داد.
وی در این زمینه اظهار داشت: تعمیرات اساسی مرکز اندازه گیری بزرگترین رویداد تعمیراتی در منطقه خانگیران است که هر ساله در این بخش از تاسیسات تولید گاز که به مصابه شریان های اصلی تامین گاز در منطقه به حساب می رود انجام می گردد.

وی ادامه داد: تعمیرات اساسی مرکز اندازه گیری به لحاظ اهمیت و با توجه به آنکه انجام این تعمیرات مستلزم قطع کامل جریان گاز است، از ماه ها قبل با هماهنگی با شرکت های پالایش گاز شهید هاشمی نژاد، برنامه ریزی تلفیقی، نظارت بر تولید، نفت مناطق مرکزی، عملیات انتقال گاز و شرکت ملی گاز ایران با هدف انجام در کمترین زمان ممکن برنامه ریزی می شود.
خیبری افزود: این تعمیرات از ساعات آغازین روز ۲۶ مرداد ماه شروع و طبق برنامه در روز ۳۰ مرداد ماه با انجام بیش از ۴۰۰ مورد درخواست کار تعمیراتی شامل اضطراری، اصلاحی و پیشگیرانه و صرف ۳۴۰۰ نفر ساعت با موفقیت به پایان رسید.

مهندس خیبری تعویض و نصب مخزن جدید مایعات گازی را مهمترین بخش تعمیرات امسال دانست و افزود: انفکاک و خارج سازی مخزن قدیمی مایعات گازی پس از ۳۸ سال سرویس و جابه جایی، نصب و اتصال مخزن جدید مهمترین بخش کار در تعمیرات امسال بود که به یاری خداوند و همت همکاران با برنامه ریزی درست و تلاش شبانه روزی در کنار سایر فعالیت های برنامه شده به انجام رسید.
وی با اشاره به اهمیت برنامه ریزی دقیق و اجرای به موقع کلیه فعالیت ها افزود: تعمیرات اساسی و به ویژه تعمیرات اساسی مرکز اندازه گیری فعالیتی است که حد اعلای کار گروهی در منطقه را به نمایش می گذارد و همه فعالیت ها با برنامه ریزی قبلی و هماهنگی کامل واحدهای تعمیراتی، نظارتی و پشتیبانی با برگزاری مداوم جلسات با رهبری مدیریت عملیات به انجام می رسد که جا دارد در اینجا صمیمانه از همه این عزیزان تشکر و قدردانی نمایم.
وی با تاکید بر اهمیت و الزام رعایت کامل نکات ایمنی و بهداشتی بیان داشت: در مدت تعمیرات اساسی، کلیه اقدامات با هماهنگی و نظارت کامل واحد HSE انجام و شاخص های های ایمنی و بهداشتی جهت جلوگیری از بروز حادثه و نیز شیوع بیماری کرونا کاملا رعایت شده است.
این گزارش می افزاید: این بخش از تعمیرات اساسی شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق، در شرایطی انجام شده است که به علت پاندمی بیماری کرونا و همچنین تقارن با دهه اول محرم اکثر ادارات دولتی در تعطیلی کامل بوده اند.

پایان پیام/ یاسر وطن پور/ مشهد

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

" alt="" title="" alt="" />